Rosický: Kluci z Arsenalu si dělají legraci, že jsem starej

ČTK Sport ČTK, Sport
23. 1. 2014 21:15
Spoluhráči si z něj kvůli věku utahují, český záložník Tomáš Rosický však i ve třiatřiceti letech patří k oporám fotbalového Arsenalu.
Tomáš Rosický si naoko stěžuje, že si spoluhráči z Arsenalu utahují z jeho věku.
Tomáš Rosický si naoko stěžuje, že si spoluhráči z Arsenalu utahují z jeho věku. | Foto: Reuters

Praha - Spoluhráči si z něj kvůli věku utahují, český záložník Tomáš Rosický však i ve třiatřiceti letech patří k oporám fotbalového Arsenalu.

A nejen na hřišti, ale i mimo něj, kde mladší hráče neustále burcuje, aby nepokazili skvěle rozjetou sezonu, ve které mají Kanonýři nakročeno k ukončení devítiletého čekání na trofej.

Sám Rosický vyhlíží úspěch ještě déle - naposledy slavil v roce 2002 mistrovský titul s Dortmundem.

"Tehdy mi Jürgen Kohler (bývalý německý reprezentant) říkal, abych to, co teď prožíváme, nebral jako samozřejmost. Já si samozřejmě myslel: No jasně. A od té doby jsem si nesáhl na trofej," uvedl kapitán české reprezentace v rozhovoru pro internetové stránky Arsenalu.

"Titul. Vyhrajeme ho teď, nebo nikdy"

Proto Rosický doufá, že letos se on i Arsenal konečně dočkají. "Myslím, že máme velkou šanci a snažím se to přenést i na ostatní. Aby si někdo neřekl, že když to nevyjde letos, podaří se to třeba za rok," prohlásil. "Takže já říkám: Teď, nebo nikdy," dodal.

"Nemůžeme totiž vědět, co bude příští rok. Proto musíme žít přítomností a obětovat tomu hodně. Vím, jaké to je vyhrát titul, zažil jsem to v Německu. Nebude to lehká cesta, budou tam nějaké karamboly, ale my na to letos máme," uvedl Rosický.

Bývalý hráč Dortmundu a Sparty je v Arsenalu osm let a ve třiatřiceti letech je i nejstarším hráčem. "Kluci si ze mě sice dělají legraci, že už jsem starej, ale já si to užívám, protože se cítím skvěle."

"Navíc důležité je to, co předvádím na hřišti. A myslím, že všichni vidí, že jsem ze svých schopností nic neztratil," řekl Rosický. Jeho slova potvrdil nedávno i trenér Arséne Wenger, který prohlásil, že s českým záložníkem prodlouží smlouvu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V budoucí chilské vládě usedne většina žen, poprvé obsadí i resort obrany či vnitra

Budoucí chilský prezident Gabriel Boric, který se ujme úřadu v březnu, v pátek představil svou vládu. Většinu v ní budou mít ženy, které obsadí 14 z 24 křesel. Žena poprvé bude řídit ministerstvo vnitra a v čele ministerstva obrany stane vnučka bývalého prezidenta Salvadora Allendeho, kterého v roce 1973 svrhl armádní puč vedený generálem Augustem Pinochotem. Kabinet nového prezidenta je poměrně mlády a různorodý, uvedla agentura AFP.

Boric, kterému bude v únoru 36 let, avizoval, že plánuje velké reformy. Do nové vlády jmenoval řadu lidí, kteří se podobně jako on angažovali v protestech a hnutí za sociální spravedlnost. Mluvčí vlády se například stane bývalá vůdkyně studentského hnutí a komunistická zákonodárkyně Camilla Vallejová. Bývalá šéfka lékařské komory Izkia Sichesová se stane ministryní vnitra a rezort zahraničí obsadí právnička se zaměřením na lidská práva Antonia Urrejolaová. Ministerstvo obrany bude řídit vnučka bývalého prezidenta Allendeho Maya Fernándezová.

"Tato vláda má za úkol položit základy velkých reforem," uvedl ve svém proslovu Boric, kterého část politologů označuje za krajně levicového politika. Během předvolební kampaně slíbil například reformy ve zdravotnictví, školství či v penzijním systému a posílení role státu v těchto oblastech. Boric tak vychází vstříc požadavkům, které v posledních letech vznesly časté protesty v chilských ulicích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy