Rosický hrál v základu a skóroval, Citizens končí v pohárech

4. 12. 2012 22:52
Český záložník Tomáš Rosický se trefil v utkání Ligy mistrů proti řeckému Olympiakosu. Arsenal ale přesto prohrál 1:2.

Piraeus - Poprvé v základu od zranění a rovnou gól, přesto se český záložník Tomáš Rosický nemůže radovat. Jeho Arsenal totiž v základní Ligy mistrů nakonec stejně prohrál s Olympiakosem 1:2.

Český reprezentační špílmachr se trefil v 38. minutě a otevřel tak skóre celého zápasu. V druhém poločase ale domácí dvěma góly skóre otočili. Arsenal ale i tak postupuje do jarní části soutěže ze druhého místa skupiny B.

Pireus se naopak musí smířit s jarní částí Evropské ligy, kde doplní české zástupce Plzeň a Sparty. České kluby po dnešku mohou vyhlížet zajímavé soupeře. Vedle Olympiacosu jim los může přiřadit Petrohrad či Ajax, ti také sestupují z Champions League.

Rosický hrál jen první poločas

Trenér Arsenalu Arséne Wenger šetřil opory týmu a nasadil náhradníky. I díky tomu se dostal na hřiště právě Rosický. Jeho chvíle přišla sedm minut před koncem poločasu, kdy mu v pokutovém Gervinho vrátil míč a on rozvlnil síť.

Po přestávce už se český reprezentant na hřiště nevrátil. Řecký klub si postupně vypracoval převahu a mezi 64. a 73. minutou vývoj zápasu úplně otočil.

Nejprve po situaci z rohového kopu vyrovnal Maniatis a poté přidal druhý gól po parádní ráně na vzdálenější tyč Mitroglou. Londýnský klub už se poté na odpor nezmohl.

City poslal na dno Dortmund

Obětí skupiny smrti se stal Manchaster City, který prohrál 0:1 s Dortmundem a bez jediného vítězství skončil poslední.

A to za Borussii nastoupila řada hráčů z lavičky. Citizens si tak nekopnou ani v Evropské lize. Tam se ze třetího místa dostal Ajax.

A to i přesto že v druhém utkání skupiny D Ajax prohrál s Realem Madrid 1:4.

V utkání Paris St. Germain s Portem se rozhodovalo o vítězi skupiny A. Vedení se ujal francouzský celek ve 29. minutě po hlavičce Thiaga Silvy.

Vzápětí sice srovnal Martínez, ale chybou brankáře Heltona, kterému proklouzla nenápadná střela na přední tyč z kopačky Lavezziho PSG vyhrálo 2:1 a tím i celou skupinu.

Závěrečné 6. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Paris St. Germain - FC Porto 2:1 (1:1)

Branky: 29. Thiago Silva, 61. Lavezzi - 33. Martínez. Rozhodčí: Thomson(Skot.).

Dinamo Záhřeb - Dynamo Kyjev 1:1 (0:1)

Branky: 90.+4 Krstanovič z pen. - 45.+1 Jarmolenko. Rozhodčí: Todorov (Bulh.). Diváci: 15.000.

Montpellier - Schalke 04 1:1 (0:0)

Branky: 59. Herrera - 56. Höwedes. Rozhodčí: Mateu Lahoz (Šp.).

Olympiakos Pireus - Arsenal 2:1 (0:1)

Branky: 64. Maniatis, 73. Mitroglu - 38. Rosický. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).

1. Schalke 04 6 3 3 0 10:6 12
2. Arsenal 6 3 1 2 10:8 10
3. Olympiakos Pireus 6 3 0 3 9:9 9
4. Montpellier 6 0 2 4 6:12 2

Skupina C:

Málaga - Anderlecht Brusel 2:2 (1:0)

Branky: 45. a 61. Duda - 51. Jovanovič, 89. Mbokani. Rozhodčí: Aytekin (Něm.).

AC Milán - Petrohrad 0:1 (0:1)

Branka: 35. Danny. Rozhodčí: Chapron (Fr.).

1. Málaga 6 3 3 0 12:5 12
2. AC Milán 6 2 2 2 7:6 8
3. Petrohrad 6 2 1 3 6:9 7
4. Anderlecht 6 1 2 3 4:9 5

Skupina D:

Real Madrid - Ajax Amsterodam 4:1 (2:0)

Branky: 28. a 88. Callejón, 13. Cristiano Ronaldo, 49. Kaká - 60. Boerrigter. Rozhodčí: Královec (ČR).

Borussia Dortmund - Manchester City 1:0 (0:0)

Branka: 57. Schieber. Rozhodčí: Mažič (Srb.).

1. Dortmund 6 4 2 0 11:5 14
2. Real Madrid 6 3 2 1 15:9 11
3. Ajax Amsterodam 6 1 1 4 8:16 4
4. Manchester City 6 0 3 3 7:11 3