Rosický dvěma góly rozhodl o výhře Arsenalu na hřišti WBA

6. 4. 2013 17:55
Fotbalisté londýnského Arsenalu vyhráli ve 32. kole díky dvěma premiérovým gólům Tomáše Rosického v této sezoně na hřišti West Bromwiche Albion 2:1
Tomáš Rosický svými premiérovými dvěma góly v této sezoně Premier League zajistil Arsenalu postup na čtvrté místo tabulky. | Foto: Reuters

Birmingham - Fotbalisté londýnského Arsenalu vyhráli ve 32. kole Premier League díky dvěma premiérovým gólům Tomáše Rosického v tomto ročníku soutěže na hřišti West Bromwiche Albion 2:1, díky čemuž se v tabulce posunuli na čtvrté místo zaručující účast v předkole Ligy mistrů.

Při svém teprve pátém ligovém startu za Arsenal v sezoně tak dvaatřicetiletý kapitán české reprezentace ukončil svůj střelecký půst v soutěži, v níž se trefil poprvé od loňského února.

Dva góly během jednoho zápasu navíc dvaatřicetiletý záložník v Premier League ještě nikdy nedal.

Rosický od svého prosincového návratu na hřiště po operaci achillovky nastoupil teprve poprvé ve dvou po sobě jdoucích ligových zápasech v základní sestavě a trenéru Arsénu Wengerovi jeho důvěru splatil.

Rosický dal teprve třetí gól v sezoně

Ve 20. minutě skóroval hlavou po centru Gervinha, pět minut po přestávce vyrazil brankář WBA Ben Foster Rosického střelu před sebe a český záložník snadnou dorážkou zvýšil na 2:0.

Odchovanec Sparty tak zaznamenal svůj třetí gól v sezoně, v prosinci se totiž trefil v Lize mistrů na hřišti Olympiakosu Pireus. Do statistik se zapsal ještě ve 37. minutě, kdy dostal žlutou kartu, a v 82. minutě, kdy byl vystřídán.

V 70. minutě tak byl ještě u toho, když byl po faulu v pokutovém území vyloučen obránce Arsenalu Per Mertesacker a následný pokutový kop proměnil James Morrison.

Arsenal však i v deseti mužích výhru ubránil a díky šestému vítězství z posledních sedmi zápasů se dostal v tabulce o bod před Chelsea, která má ale k dobru nedělní zápas proti Sunderlandu. Na třetí Tottenham ztrácí Arsenal jediný bod.

Aston Villa opustila sestupové příčky

Velmi důležitou výhru si připsali fotbalisté Aston Villy, kteří v bitvě o záchranu vyhráli na hřišti Stoke 3:1. Vítězný gól vstřelil v 87. minutě Matthew Lowton.

Aston Villa se díky tomu posunula z 18. sestupové pozice na 16. příčku a na Wigan, který spadl na sestupovou pozici, má náskok tří bodů. Na 15. Stoke pak ztrácí už jen bod.

V boji o záchranu si pomohli i fotbalisté Southamptonu, kteří vyhráli na hřišti posledního Readingu 2:0 a na Wigan mají už sedmibodový náskok.

Naopak Reading utrpěl sedmou porážku za sebou a je tak velmi pravděpodobné, že se nováček soutěž po roční účasti opět opustí.

V boji o záchranu naopak ztratil Norwich, který doma jen remizoval 2:2 se Swansea. Na Wigan má nyní pětibodový náskok.

Výsledky 32. kola:

Reading - Southampton 0:2 (34. Rodriguez, 72. Lallana), Norwich - Swansea 2:2 (40. Snodgrass, 60. Turner - 35. Michu, 76. Moore), Stoke - Aston Villa 1:3 (80. Kightly - 8. Agbonlahor, 87. Lowton, 90. Benteke), West Bromwich - Arsenal 1:2 (71. Morrison - 20. a 50. Rosický).

1. Manchester United 30 25 2 3 70:31 77
2. Manchester City 30 18 8 4 55:26 62
3. Tottenham 31 17 6 8 53:38 57
4. Arsenal 31 16 8 7 61:34 56
5. Chelsea 30 16 7 7 59:32 55
6. Everton 30 13 12 5 47:35 51
7. Liverpool 31 13 9 9 59:40 48
8. West Bromwich 32 13 5 14 42:43 44