Rosický dal nejhezčí branku skupiny E

ČTK
9. 7. 2006 17:47
Berlín - Cesta českých fotbalistů na světovém šampionátu skončila po vyřazení ve skupině E sice už před 16 dny, přesto alespoň některé fragmenty jejich zápasů pořadatelé stále připomínají.
Tomáš Rosický (v bílém) dává gól do americké sítě.
Tomáš Rosický (v bílém) dává gól do americké sítě. | Foto: Reuters

Především pak druhý gól Tomáše Rosického do sítě USA, který byl vyhlášen nejhezčí brankou ze čtrnácti tref, jež padly v šesti zápasech skupiny E. Rosický je jedním z 25 hráčů, kterým se před dnešním finálovým duelem podařilo na turnaji vstřelit dvě a více branek. Díky malému počtu odehraných zápasů navíc patří mezi nejproduktivnější hráče, protože dva góly dal ve třech utkáních a má průměr 0,67 branky na zápas. Lepší průměr v tomto ohledu mělo pouze jedenáct hráčů na turnaji.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy