Rosický dal nejhezčí branku skupiny E

ČTK
9. 7. 2006 17:47
Berlín - Cesta českých fotbalistů na světovém šampionátu skončila po vyřazení ve skupině E sice už před 16 dny, přesto alespoň některé fragmenty jejich zápasů pořadatelé stále připomínají.
Tomáš Rosický (v bílém) dává gól do americké sítě.
Tomáš Rosický (v bílém) dává gól do americké sítě. | Foto: Reuters

Především pak druhý gól Tomáše Rosického do sítě USA, který byl vyhlášen nejhezčí brankou ze čtrnácti tref, jež padly v šesti zápasech skupiny E. Rosický je jedním z 25 hráčů, kterým se před dnešním finálovým duelem podařilo na turnaji vstřelit dvě a více branek. Díky malému počtu odehraných zápasů navíc patří mezi nejproduktivnější hráče, protože dva góly dal ve třech utkáních a má průměr 0,67 branky na zápas. Lepší průměr v tomto ohledu mělo pouze jedenáct hráčů na turnaji.

 

Právě se děje

před 3 minutami

U tuniských břehu ztroskotala loď s migranty z Afriky, nejméně 41 jich zemřelo

Nejméně 41 afrických migrantů utonulo při ztroskotání lodi u tuniských břehů. Podle tuniských úřadů loď směřovala na italský ostrov Lampedusa. Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) v pátek večer oznámila, že loď se potopila ve čtvrtek.

Tuniská pobřežní stráž původně ohlásila 21 nalezených těl. Úřady uváděly, že dvacítka lidí z lodě se pohřešuje. Všichni uprchlíci pocházeli ze subsaharské Afriky.

Loď s migranty podle úřadů vyrazila z tuniského Sfaxu ve čtvrtek večer. "Tato tragická ztráta životů znovu podtrhuje, jak je důležité rozšířit státem řízené záchranné operace napříč střední částí Středozemního moře," uvedla v prohlášení IOM. Mezi dosud vylovenými těly jsou i ženy a jeden kojenec.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Raúl Castro na sjezdu potvrdil, že předává vedení mladší generaci

Kubánský vůdce Raúl Castro v pátek na úvod osmého stranického sjezdu potvrdil, že předá vedení mocné Kubánské komunistické strany (PCC) mladší generaci, která je "plná vášně a protiimperialistického ducha". Informovala o tom agentura Reuters.

Čtyřdenní sjezd PCC se koná za zavřenými dveřmi, ale kubánská televize odvysílala úryvky Castrova úvodního projevu. Devětaosmdesátiletý Raúl Castro v něm vyjádřil spokojenost nad tím, že může předat vedení skupině věrných, kteří za sebou mají desítky let zkušeností, během nichž stoupali po stranickém žebříčku.

Předáním moci formálně skončí éra bratrů Castrových na Kubě. Ve vedení PCC má na sjezdu Raúla Castra vystřídat kubánský prezident Manuel Díaz-Canel (61).

Zdroj: ČTK
Další zprávy