Rosický baví internet. Na Spartu prý jede Švejk na vozíku, Özil mu ale popřál hodně štěstí

Sport Sport
31. 8. 2016 6:21
Návrat Tomáše Rosického na Spartu vzbudil vyvolal celou řadu zajímavých reakcí na sociálních sítích. Od euforie z velkolepé posily až po vtípky na vrub jeho věčných zdravotních lapálií.
Tomáš Rosický
Tomáš Rosický | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Sen mnoha fanoušků Sparty se stal skutečností. Špílmachr Tomáš Rosický se vrátil na Letnou. Po 15 letech se vrátil tam, odkud vykročil do velkého fotbalu. Příchod bývalé hvězdy Arsenalu vyvolal řadu reakcí na sociálních sítích. Od těch euforických až po úsměvné, které si pětatřicetiletého záložníka dobírají kvůli jeho věčným zdravotním lapáliím.

Fanoušci Sparty mají jasno, přišel Rosický, možná se vrátí i Václav Kadlec a zatím neklapl odchod Jakuba Brabce, to musí být jasný titul.

Ozvali se ale i známé osobnosti. Herec David Novotný, alias Jarda Kužel ze seriálu Okresní přebor, popřál nové posile pevné zdraví i nervy. Hodně štěstí ve Spartě poslal na dálku i Rosického kamarád z Arsenalu záložník Mesut Özil.

V Anglii média samozřejmě nový dvouletý kontrakt českého záložníka a na Twitteru bylo hitem srovnání Rosického tváře nyní a před 15 lety, kdy ze Sparty odcházel.

Na paškál ale přišel i Rosického zdravotní stav a jeho věčné přestávky kvůli zraněním. "Budou mi chybět všechny ty minuty v Arsenalu, které jsem strávil na nemocničním lůžku... odpočinkem a sledováním televize," stojí na jedné z fotomontáží.

Čeští fanoušci ho přirovnali ke Švejkovi, který místo na Bělehrad jede s invalidním vozíkem na Spartu. Nebo si rýpli, že už při podpisu sparťanské smlouvy si natáhl šlachu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Inflace v eurozóně v červenci vystoupila na rekordních 8,9 procenta

Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v červenci zrychlil na 8,9 procenta z červnové hodnoty 8,6 procenta. Inflace tak vystoupila na další rekord. V konečné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil rychlé údaje z konce července. Za vysokou inflací stojí zejména prudký růst cen energií. V celé Evropské unii inflace v červenci zrychlila na 9,8 procenta z červnových 9,6 procenta, uvádí evropský statistický úřad. Tento údaj Eurostat v rychlém odhadu neuváděl.

Inflace v eurozóně se nachází vysoko nad dvouprocentním cílem Evropské centrální banky (ECB). Ke konci července ECB v reakci na prudký růst inflace poprvé od roku 2011 zvýšila základní úrokové sazby, a to výrazněji, než původně avizovala. Její základní úrok se dostal na 0,50 procenta z rekordního minima nula procent, na kterém se držel od roku 2016.

Ceny energií v eurozóně se podle konečné zprávy Eurostatu v červenci meziročně zvýšily o 39,6 procenta. Jejich růst nicméně zpomalil z červnových 42 procent. Zrychlil naopak růst cen potravin, a to na 9,4 procenta z 8,9 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy