Rooney do Arsenalu k Rosickému? Wenger po něm mocně touží!

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
25. 5. 2013 12:34
Tak tohle by byla pecka. Rok po stěhování Robina van Persieho z Arsenalu do Manchesteru United, je na spadnutí obchod opačným směrem.
Loučení na vždy? Ferguson ukončil kariéru, Rooney chce z United pryč.
Loučení na vždy? Ferguson ukončil kariéru, Rooney chce z United pryč. | Foto: Reuters

Londýn - Tak tohle by byla pecka. Rok po stěhování Robina van Persieho z Arsenalu do Manchesteru United, je na spadnutí obchod opačným směrem. Arséne Wenger dle Daily Mail mocně touží po anglickém reprezentačním útočníkovi Waynu Rooneym!

Na Emirates Stadium čekají na trofej již dlouhých osm let. Přesněji řečeno, od stěhování ze stařičkého Highbury v roce 2006 ještě Arsenal žádnou trofej nezískal.

Postupně rozprodal hvězdy v čele s Ceskem Fábregasem či loni Robinem van Persiem, aby se oba po odchodu ihned v nových týmech dočkali mistrovského titulu.

V Arsenalu chtějí mocně posilovat

Nyní se zdá, že Arséne Wenger přece jen zainvestuje do pořádných posil, které by navnadili před novou sezónou fanoušky. A na vrcholu seznamu vyhlédnutých útočníků je... Wayne Rooney.

Ofenzivní eso Manchesteru United začalo právě po příchodu Van Persieho na Old Trafford strádat, v posledních kolech dalo svojí frustraci veřejně najevo, a tak například rozlučku s kariérou sira Alexe Fergusona sledovalo jen coby divák.

V minulém týdnu problesklo médii, že by měl ryšavý kanonýr jednat s bohatým Paris St. Germain, nyní to ale spíše vypadá překvapivě na Arsenal. Ten je prý ochoten udělat z Rooneyho nejlépe placeného hráče klubu s platem 200 tisíc liber týdně.

Rooney bude mít pořádně zamotanou hlavu

To je sice o 50 tisíc méně, než bere podle stávající smlouvy v Manchesteru, jenže United chtějí Rooneymu plat snížit právě na tuto hladinu. A před Rooneym, kterému se příliš ostrovy opouštět nechce, stojí dilema: bojovat o pozici jedničky na hrotu útoku v Manchesteru, nebo být za stejných podmínek hýčkanou hvězdou v Arsenalu?

Dle manažera "Rudých ďáblů" Davida Gilla ale jeho odchod není na pořadu dne. "Je to skvělý hráč, hraje ve velkém klubu, který se svých hvězd nechce zbavovat. Chceme si co nejdříve sednout s jeho manažerem a vše probrat. Jsem si jistý, že i v příští sezóně bude hrát u nás," pronesl Gill.

Arsenal touží i po Jovetičovi a Higuaínovi

V takovém případě je zde ještě jedna varianta - Arsenal si počká do poloviny přespříští sezóny a získá Rooneyho, jemuž končí stávající smlouva v červnu 2015, zadarmo. V tom případě by ušetřené peníze přihodil navrch k jeho platu.

Arsenal se v současnosti nespoléhá jen na příchod Rooneyho, s Juventusem se přetahuje o třiadvacetiletého černohorské eso Stevana Jovetiče z Fiorentiny, dalším na seznamu posil pak je Argentinec Gonzalo Higuaín z Realu Madrid.

Zdá se, že tak či onak, Rosický a spol. ve své kabině brzo přivítají útočníka světových kvalit. A to je především pro fanoušky "Gunners" výtečná zpráva.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy