Ronaldo v souboji gigantů sebral "svým" United výhru

13. 2. 2013 22:38
Real byl na San Bernabeu lepším týmem, šanci na výhru mu ale sebral výtečnými zákroky David De Gea.
Ronaldova radost, před pár vteřinami srovnal v duelu s Manchesterem United 1:1.
Ronaldova radost, před pár vteřinami srovnal v duelu s Manchesterem United 1:1. | Foto: Reuters

Madrid - Souboj gigantů skončil nerozhodně. Real Madrid na domácím stadionu remizoval v úvodním utkání osmifinále Ligy mistrů s Manchesterem United 1:1, do odvety si tak veze větší naděje na postup družina Alexe Fergusona.

V prvním poločase se hrál na San Bernabeu vynikající fotbal a padly také obě branky. A obě hlavou. Nejprve se po dvaceti minutách prosadil hostující Danny Welbeck a o deset minut později zachránil Bílému baletu alespoň remízu Cristiano Ronaldo, který skóroval proti svému bývalému týmu.

De Gea čaroval, Van Persie pálil šance

Real více držel míč a dostával se častěji do šancí. Jenže především ve druhé půli několika fantastickými zákroky podržel United španělský brankář David de Gea. Už v úvodu zápasu vytěsnil konečky prstů ránu Coentraa na tyč a po přestávce předvedl úžasnou práci, když vykopl ránu téhož hráče z bezprostřední blízkosti.

Branka ale mohla padnout i na druhé straně. Příležitosti měl hlavně Robin van Persie, ale brankář Realu Lopez podal rovněž bezchybný výkon. Jednu tutovku nizozemského kanonýra vykopával z brankové čáry Xabi Alonso.

V závěru po akci střídajícího Modriče nezpracoval míč ve výborné pozici Ronaldo, a tak se oba týmy rozešly smírně. Kouč Realu José Mourinho prohrál s Manchesterem jen dva z patnácti zápasů.

Borussia v Doněcku dvakrát vyrovnala

Ve druhém dnešním utkání se Šachťar Doněck rozešel smírně 2:2 s Borussií Dortmund. V záloze domácích se objevil Tomáš Hübschman, který se stihl vyléčit z planých neštovic.

Německý mistr od začátku dominoval. V 17. minutě trefil Hummels pouze břevno a hosté brzy litovali. Po půlhodině se z trestného kopu prosadil Dario Srna, přičemž brankář Weidenfeller neměl čisté svědomí.

Dortmund stihl vyrovnat ještě před předstávkou. Zmatky v obraně Šachťaru potrestal polský kanonýr Lewandowski.

Ve druhé půli ale ukrajinský mistr znovu vedl, když se prosadil střídající Douglas Costa. Hübschmanův tým už už pokukoval po cenném vítězství, jenže předčasně. Dvě minuty před koncem totiž srovnal prudkou hlavičkou Mats Hummels.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Real Madrid - Manchester United 1:1 (1:1)

Branky: 30. Ronaldo - 20. Welbeck. Rozhodčí: Brych (Něm.).

Real: López - Arbeloa, Ramos, Varane, Coentrao - Khedira, Xabi Alonso (83. Pepe) - Di María (75. Modrič), Özil, Ronaldo - Benzema (60. Higuaín).

Manchester: De Gea - Rafael, Ferdinand, Evans, Evra - Welbeck (73. Valencia), Carrick, Jones, Kagawa (64. Giggs) - Rooney - Van Persie (84. Anderson).

Šachtar Doněck - Borussia Dortmund 2:2 (1:1)

Branky: 31. Srna, 68. Douglas - 41. Lewandowski, 87. Hummels. Rozhodčí: Webb (Angl.).

Šachtar: Pjatov - Srna, Rakickij, Čigrinskij, Rat - Fernandinho, Hübschman - Teixeira (84. Eduardo), Mchitarjan, Taison (62. Douglas) - Luiz Adriano.

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Santana, Hummels, Schmelzer - Bender, Kehl - Blaszczykowski (80. Leitner), Götze, Reus (90. Schieber) - Lewandowski.