Ronaldo vstřelil v lize dva góly a překonal gólový rekord

26. 4. 2014 21:55
Cristiano Ronaldo se stal prvním hráčem v historii Realu, který vstřelil více než 30 gólů ve čtyřech ligových ročnících v řadě. | Foto: Reuters

Madrid - Cristiano Ronaldo se stal prvním fotbalistou v historii Realu Madrid, který vstřelil více než 30 gólů ve čtyřech ligových ročnících po sobě.

Devětadvacetiletý Portugalec se totiž v zápase 35. kola La Ligy s Osasunou Pamplona trefil hned dvakrát, a zaznamenal tak svůj 30. a 31. zásah v této ligové sezoně.

Real vyhrál nakonec 4:0, když třetí gól přidal Sergio Rámos a čtvrtý Daniel Carvajal, a v tabulce se vrátil na druhé místo před Barcelonu, na níž má nyní jednobodový náskok. Na vedoucí Atlético pak ztrácí tři body.

Real vyhrál na střely 10:0

Domácí nejprve na stadionu Santiaga Bernabeua ukázali fanouškům trofej za vítězství ve Španělském poháru a potom se stejně jako před ostatními zápasy tohoto kola držela minuta ticha za zesnulého bývalého kouče Barcelony Tita Vilanovu.

Ronaldo zlomil bezbrankový stav už po šesti minutách, další trefu přidal sedm minut po pauze.

"Bílý balet", který v týdnu zdolal v úvodním semifinále Ligy mistrů Bayern Mnichov 1:0, vyhrál na střely na branku 10:0. Třetí gól dal Ramos a skóre uzavřel střídající Carvajal.

Čtvrthodiny před koncem nahradil Ángela Di Maríu, jenž dnes přihrál na dvě branky a s 14 asistencemi vede tuto statistiku v rámci pěti největších evropských lig.

Betis sestupuje do druhé ligy

Vítězství Getafe 1:0 nad Málagou odsoudilo poslední tým tabulky Betis Sevilla k sestupu. Andaluskému celku by nepomohl už ani případný úspěch v utkání se San Sebastianem, který nakonec prohrál 0:1.

Do druhé ligy se Betis vrátí po třech letech v nejvyšší soutěži. Getafe se díky druhé výhře v tomto roce dostalo z pásma sestupu.

Výsledky 35. kola:

Granada - Vallecano 0:3 (54. Saúl, 59. Larrivey, 86. Seba Fernández), Getafe - Málaga 1:0 (7. Colunga), Real Madrid - Pamplona 4:0 (6. a 52. Ronaldo, 60. Ramos, 83. Carvajal), Betis Sevilla - San Sebastian 0:1 (48. Vela z pen.).

1. Atlético Madrid 34 27 4 3 74:22 85
2. Real Madrid 34 26 4 4 98:32 82
3. FC Barcelona 34 26 3 5 94:28 81
4. Bilbao 34 18 8 8 59:37 62
5. FC Sevilla 34 17 8 9 65:47 59
6. San Sebastian 35 16 9 10 59:51 57
7. Villarreal 34 15 7 12 52:40 52
8. Valencie 34 12 9 13 47:47 45