Real musel obracet, nakonec si na La Coruni smlsnul

Cristiano Ronaldo se raduje po jednom ze svých tří gólů do sítě La Coruni
6. kolo španělské Primera División v neděli sehrály mimo jiné týmy Realu Madrid a La Coruni.
La Coruňa však část utkání vypadala nebezpečně a po šestnácti minutách dokonce vedla 1:0. Sedm minut poté však Ronaldo poslal míč z penalty k levé tyči a bylo srovnáno.
Do vedení dostal Real Ángel di Maria, jenž ve 39. minutě hlavičkoval přesně za Aranzubiova záda.
Poté se opět dostal ke slovu Ronaldo. Portugalský fantóm, totiž hlavou zařídil gól do šatny, a tak trenér Mourinho mohl být v přestávce klidný.
30. 9. 2012 23:04
Fotbalisté Realu Madrid vyhráli poprvé od začátku španělské ligy druhé utkání za sebou a vracejí se do popředí tabulky. La Coruňu porazili 5:1.

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid vyhráli poprvé od začátku španělské ligy druhé utkání za sebou a vracejí se do popředí tabulky. Na domácím hřišti dnes sice brzy prohrávali s La Coruňou, Deportivo ale porazili svým nejlepším výsledkem sezony 5:1.

Hosty dostal na stadionu Santiaga Bernabéua do vedení Riki v 16. minutě, brzy ale z penalty srovnal útočník Ronaldo. Ještě před půlí poslal "Bílý balet" do vedení Di María dorážkou vlastní střely a náskok pojistil hlavou znovu Ronaldo.

Portugalský kanonýr uzavřel hattrick a skóre zápasu v 84. minutě, když potrestal ruku Evalda z dalšího pokutového kopu. Předtím se trefil i jeho krajan Pepe po standardní situaci Xabiho Alonsa.

Valladolid zničil Vallecano

Real se posunul v tabulce na šestou pozici těsně před nováčka španělské ligy Real Valladolid. Ten v neděli sehrál rovněž nejlepší duel od postupu do nejvyšší soutěže, když rozstřílel Rayo Vallecano 6:1 a rázem se zařadil mezi mezi nejlépe střílející týmy La ligy.

Valladolid do nejvyšší soutěže vstoupil výhrami nad Zaragozou (1:0) a Levante (2:0), pak ale třikrát prohrál. Ukončení série a dnešní kanonádu zařídili zejména záložník Óscar a útočník Manucho, kteří si oba připsali dva góly a stejný počet asistencí. Ostatní branky vítězů dali Bueno a Rukavina.

Atlético zdolalo Espaňol

Atlético Madrid, které ve čtvrtek čeká domácí zápas v Evropské lize s Viktorií Plzeň, porazilo Espaňol Barcelona 1:0 a v lize zatím ztratilo jen za remízu 1:1 v úvodním kole s Levante.

Atlético si s nejhorším týmem soutěže muselo poradit bez kanonýra Falcaa, lídr střelecké tabulky totiž stále nevyléčil zranění z posledního zápasu s Betisem a jeho start proti Plzni není jistý.

O jedinou branku se postaral ve 30. minutě Raúl García. Další už madridští z velkého tlaku nedali, a tak mohli být rádi, že v nastavení jen těsně minul Longo. Atlético zažívá nejlepší vstup do sezony od roku 1995, kdy získalo své jediné domácí double.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:

Granada - Vigo 2:1
Branky: 11. Siqueira z pen., 17. Torje - 20. Aspas

Valladolid - Vallecano 6:1
Branky: 13. a 86. Manucho, 21. a 56. Óscar, 10. Bueno, 37. Rukavina - 5. Domínguez

Pamplona - Levante 4:0
Branky: 55. Armenteros, 82. Lamah, 89. Timor z pen., 90.+3 Nino

Real Madrid - La Coruňa 5:1
Branky: 23. z pen., 44. a 84. z pen. Ronaldo, 38. Di María, 66. Pepe - 16. Riki

Espaňol Barcelona - Atlético Madrid 0:1
Branka: 30. Raúl García