Ronaldo musel jít, byl časovaná bomba, tvrdí hvězda Manchesteru United

Sport ČTK Sport, ČTK
23. 11. 2022 12:14
Úterní ukončení angažmá Cristiana Ronalda v Manchesteru United bylo podle bývalých spoluhráčů portugalského kanonýra nevyhnutelné a bylo jen otázkou času, kdy k němu dojde.
Čas Cristiana Ronalda v Manchesteru United vypršel
Čas Cristiana Ronalda v Manchesteru United vypršel | Foto: Reuters

"Už když v srpnu naznačil, že zveřejní některé detaily ze zákulisí, bylo to jako tikající časovaná bomba," uvedl někdejší obránce United a anglické reprezentace Rio Ferdinand pro BBC.

"Myslím, že se cítil zahnaný do kouta a teď udělal to, co udělal, aby dosáhl přesně tohoto výsledku," doplnil.

Třaskavým rozhovorem pro TalkTV před startem mistrovství světa totiž Ronaldo situaci ještě vyhrotil a dostal klub do neudržitelné pozice.

Sedmatřicetiletý Ronaldo v interview zkritizoval trenéra Erika ten Haga, s nímž měl v sezoně opakovaně konflikty a uvedl, že k němu nechová žádný respekt.

Zástupci United na to zareagovali prohlášením, že podniknou odpovídající kroky, a v úterý oznámili, že s Portugalcem po vzájemné dohodě ukončili s okamžitou platností spolupráci.

"Bylo to zvládnuté perfektně? Myslím, že ne, z obou stran. Ale pokud se podíváme na výsledek, dostali se tam, on i klub, kde z manažerského hlediska chtěli být," konstatoval Ferdinand.

O budoucnosti portugalského kanonýra si Ferdinand netroufá spekulovat. Očekává, že vše se začne řešit až po skončení šampionátu.

"Další kapitola pro Cristiana? To záleží na tom, jakou má motivaci. Hrát Ligu mistrů? Peníze? Hrát dál někde, kde je dobré klima?" nadhodil několik možných scénářů, podle nichž může Ronaldo hledat nové angažmá.

Za nevyhnutelný označil Ronaldův odchod i jeho další bývalý spoluhráč z United Wayne Rooney, jenž někdejšího parťáka často ostře kritizoval a Portugalec mu to při interview nezapomněl.

"Jakmile poskytl ten rozhovor a napadl v něm klub, nebyla už jiná možnost. Je to škoda, protože pro United odvedl obrovskou práci," prohlásil Rooney, jenž s Ronaldem hrál při jeho prvním angažmá na Old Trafford v úspěšných letech 2004 až 2009.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Rýmuje o Havlovi a Bibli. Mistrem Česka ve slam poetry se stal Strýc Pepin

Mistrem Česka ve slam poetry, tedy v přednesu vlastních básnických textů, se tuto sobotu v zaplněné pražské MeetFactory stal nováček mezi slamery vystupující pod přezdívkou Strýc Pepin. Porazil 11 kolegů, kteří do finále postoupili z kvalifikačních kol v 11 městech.

Asi s deseti exhibicemi je Strýc Pepin, vítěz klasifikačního kola v Ústí nad Labem, na české slamerské scéně nováčkem. V prvním kole přednesl báseň o návštěvě knihovny a čtení Bible, ve druhém pobavil publikum satirickým textem o působení Václava Havla na sociální platformě, na níž sdílí své fotografie. "Věřil jsem, že to v Praze bude fungovat," řekl slamer na dotaz, proč vybral zrovna tato díla.

První ročník mistrovství republiky ve slam poetry se uskutečnil roku 2003 na olomouckém literárním festivalu Poezie bez hranic. Finále se dlouho konala v brněnském klubu Fléda. Do Prahy se slamerské klání přesunulo v roce 2016. Galavečer v MeetFactory moderoval slamer Anatol Svahilec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy