Ronaldo, Messi a ti další. Komu letos připadne Zlatý míč?

Podívejte se ve fotogalerii, kdo všechno se propracoval do nominace na letošní Zlatý míč.
Argentinský sniper Sergio Agüero z Manchesteru City se v loňském ročníku stal nejlepším střelcem Premier League. V nové sezoně zatím zaznamenal 6 branek.
Gareth Bale byl nedávno vyhlášen nejlepším velšským fotbalistou. Jeho 7 kvalifikačních branek pomohlo Walesu k historicky prvnímu postupu na EURO. V dresu Realu Madrid patří celý rok k oporám.
Francouzský střelec Karim Benzema je na hrotu královského klubu z Madridu číslem jedna. V probíhající sezoně si drží jednobrankový průměr na zápas.
Cristiana Ronalda netřeba více představovat. Nedávno získal další Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce elitních evropských lig. Získá třetí Zlatý míč v řadě a celkově čtvrtý v kariéře?
Foto: Reuters
Sport Sport
20. 10. 2015 13:16
V nominaci 23 fotbalistů na ocenění Zlatý míč FIFA jsou všichni očekávaní kandidáti včetně největších favoritů Lionela Messiho a Cristiana Ronalda, kteří prestižní anketě kralují od roku 2008. Čeští zástupci v seznamu, který dnes zveřejnila světová federace FIFA, opět chybí.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy