Ronaldinho a Flamengo se vzájemně žalují o 20 milionů dolarů

ČTK ČTK
21. 6. 2012 12:51
Klub chce náhradu za poškození pověstí, hráčova disciplína mu prý způsobila morální újmu.
Ronaldinho v dresu Flamenga
Ronaldinho v dresu Flamenga | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Brazilský klub Flamengo přešel ve sporu se svou nedávnou hvězdou Ronaldinhem do protiútoku a nyní požaduje náhradu škody od něj. Bývalý dvojnásobný nejlepší fotbalista světa se s Flamengem rozešel ve zlém před třemi týdny a soudí se s ním o 20 milionů dolarů (403 milionů korun) na výplatách. Tutéž částku za poškození pověsti nyní chce Flamengo od Ronaldinha.

Klub prý doplatil na jeho chování, disciplínu, noční výlety do víru Ria de Janeiro i přístup k tréninku. S tím vším související morální újmu vyčíslil u soudu na 17,5 milionu dolarů, zbývající dva a půl milionu údajně odpovídá ztrátám kvůli nezájmu sponzorů.

Vedení Flamenga: Máme důkazy, bitvu vyhrajeme

"Naše bitva je na začátku. Ale máme důkazy, které nám ji pomůžou vyhrát," řekl ve středu brazilským médiím právní zástupce Flamenga Rafael de Piro.

Dvaatřicetiletý Ronaldinho, mistr světa z roku 2002, strávil ve Flamengu 17 měsíců. Krátce po odchodu si našel angažmá v jiném brazilském klubu Atlético Mineiro z Belo Horizonte. Osočování z nedisciplinovanosti odmítl a na Facebooku pak bývalá hvězda Barcelony a AC Milán napsala, že ji manýry Flamenga hluboce zklamaly.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Česku se nakazily covidem přes čtyři miliony lidí, tempo výrazně zpomalilo

V pondělí bylo potvrzeno 2958 nových případů covidu, o 482 méně než o týden dřív. Počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají 12. den v řadě.

Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. V dalších více než 291 tisících případech mají hygienici podezření na opakovanou nákazu novým typem koronaviru. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví. Od začátku epidemie zemřelo v Česku 40 587 lidí pozitivně testovaných. Podle dříve zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) byl covid v loňském roce nejčastější příčinou úmrtí.

První případy nákazy covidem byly v Česku potvrzeny 1. března 2020. Od té doby testy odhalily 4,002.616 nakažených, z nichž zhruba 3,95 milionu se již uzdravilo. V téměř 291 500 případech existuje podezření na opakovanou nákazu. Takzvané reinfekce ministerstvo eviduje zvlášť, a nejsou proto zahrnuty v souhrnném počtu více než čtyř milionů nově potvrzených případů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy