Rok hrůzy si Němci musí protrpět až do konce. Proti Nizozemsku budou čelit sestupu

Michal Micka
15. 11. 2018 15:41
Nejen zápas českého týmu se Slovenskem, ale také pikantní souboj Německa a Nizozemska a další magnety přinese nabitý program fotbalové Ligy národů. Všechny šlágry můžete sledovat v přímých přenosech na stanici Sport1 nebo Sport2.
Liga národů 2018, Španělsko - Chorvatsko: Radost Španělů po gólu
Liga národů 2018, Španělsko - Chorvatsko: Radost Španělů po gólu | Foto: Reuters

Udobří si Chorvati fanoušky?

Chorvatsko - Španělsko, čtvrtek 20.45 (Sport2)

Další facku už ne… Chorvatsko si v září v prvním utkání se Španělskem uřízlo pořádnou ostudu, když jako aktuální vicemistr světa schytalo na Pyrenejském poloostrově tenisového kanára 0:6. Chorvati budou chtít doma debakl odčinit, navíc fanoušci týmu se šachovnicovým dresem budou mít konečně možnost vidět svého miláčka a aktuálně nejlepšího fotbalistu světa Luku Modriče. Předchozí duel s Anglií se totiž hrál za zavřenými dveřmi.

Motivaci má ovšem i Španělsko, kterému zajistí prvenství ve skupině pouze tři body. K zápasu s Chorvaty ale budou Ramos a spol. muset přistoupit zodpovědněji než tomu bylo s výběrem Albionu v říjnu, kdy dokonce prohrávali 0:3 a až v závěru zvládli snížit dvěma brankami.

 

Právě se děje

před 8 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

Další zprávy