Vítězové a poražení českého fotbalu za rok 2018. Kdo je hrdinou a co bylo průšvihem?

Sport Sport
2. 1. 2019 16:36
Mimořádným byl optikou tuzemského fotbalu rok 2018. Nesl se ve znamení české účasti v Lize mistrů, nového systému nejvyšší soutěže nebo resuscitace národního týmu. Projděte si, kdo loni zazářil a kdo naopak zklamal.
fotbal, Liga národů 2018/2019, Slovensko - Česko, Jaroslav Šilhavý
fotbal, Liga národů 2018/2019, Slovensko - Česko, Jaroslav Šilhavý | Foto: Milan Kammermayer

Jaroslav Šilhavý

Sedmapadesátiletý kouč se stal symbolem renesance národního týmu. Reprezentaci převzal v momentě, kdy po trapasu v Rusku padla na samé dno, kdy už fanoušci na mužstvo ani nenadávali, ale buď se mu smáli, nebo jim bylo ukradené. Zkušeného trenéra ještě čeká dlouhá cesta, ale jak zápasy v Lize národů, tak přípravné mače naznačily, že se kvalitní fotbalisté s českým pasem stále ještě najdou.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zadina z Detroitu bude hrát do poloviny listopadu v Třinci

Hokejový útočník Filip Zadina z Detroitu zahájí sezonu v Třinci. Oceláři se dohodli s vedením Red Wings na zapůjčení šestky draftu z roku 2018 před novým ročníkem NHL. Dvacetiletý odchovanec Pardubic bude v Třinci působit do poloviny listopadu, pak by se měly v zámoří rozběhnout přípravné kempy. V Třinci se Zadina setká s otcem Markem, který je asistentem trenéra Václava Varadi.

K Zadinově angažmá v Třinci výrazně pomohlo, že se sám hráč bude finančně spolupodílet na uhrazení vysoké pojistky. "I když děláme vše proto, aby se sezona rozjela v řádném termínu, nacházíme se v nejisté době. Bylo by velmi riskantní platit velké množství peněz za pojistku pro hráče NHL, když se může stát, že odehraje třeba jen tři utkání," řekl klubovému webu sportovní manažer Jan Peterek.

"Filip se nabídl, že se na té finanční zátěži bude sám podílet. Je to ohromné gesto, kterého si vážíme a ukazuje to, jak moc stojí o to si v Třinci zahrát," doplnil Peterek na adresu talentovaného střelce, který v NHL odehrál 37 zápasů a nasbíral 18 bodů za devět branek i přihrávek.

S Třincem už Zadina trénoval a nyní je jasné, že dres Ocelářů oblékne stejně jako v minulosti jeho otec, který má v jejich barvách na kontě 338 zápasů. "Pro mě to bylo jednoduché rozhodování. Třinec patří v Česku ke špičce. Myslím, že právě tady jsou ty nejlepší podmínky pro hokej v Česku," prohlásil Zadina.

Další zprávy