Robben dvěma góly v závěru poslal Bayern zpět do čela

14. 3. 2010 19:59
Bayern - Freiburg 2:1, Schalke - Stuttgart 2:1
Arjen Robben se sám postaral o návrat Bayernu do čela
Arjen Robben se sám postaral o návrat Bayernu do čela | Foto: Reuters

Praha - Arjen Robben se stal hrdinou 26. kola německé bundesligy, když dvěma góly v závěrečné čtvrthodině otočil zápas proti Freiburgu.

Po výhře 2:1 se Bayern vrátil na čelo tabulky o dva body před Schalke, které v pátek vyhrálo 2:1 nad Stuttgartem.

Bayern se proti zachraňujícímu se soupeři dlouho trápil. Nováček soutěže se ve 30. minutě ujal vedení a po zbytek zápasu se především soustředil na obranu.

Jenže mnichovský velkoklub spasil stejně jako v úterý na hřišti Fiorentiny nizozemský záložník, který nejdříve v 76. minutě vyrovnal a o sedm minut později otočil skóre po proměněném pokutovém kopu.

Pomohl tak svému klubu prodloužit sérii na 19 ligových zápasů bez porážky.

Schalke vyhrálo šlágr nad Stuttgartem

Diváci v Gelsenkirchenu si museli počkat na úvodní branku až do šestačtyřicáté minuty, kdy otevřel účet utkání domácí Brazilec Edu.

Fotbalisté Schalke 04 Halil Altintop, Ivan Rakitic, Kevin Kuranyi a Vincente Sanchez (zleva) oslavují vyrovnávací gól proti Duisburgu. | Foto: Reuters

Ten byl přitom na hřišti sotva dvě minuty, když do druhé půle vystřídal Farfána.

Hosté sice záhy vyrovnali zásluhou obránce Tasciho, nicméně nerozhodný stav vydržel znovu jen pět minut. O druhou trefu Schalke, která nakonec přinesla i tři body, se postaral Kevin Kuranyi.

Stuttgart tak neuspěl před středeční odvetou osmifinále Ligy mistrů na hřišti Barcelony.

Wolfsburg vyhrál počtvrté v řadě

Úřadující mistři si rovzpomněli na svou vynikající formu z jarní části loňské sezony, když po výhře 4:0 na hřišti Mönchengladbachu zaznamenali čtvrtou ligovou výhru v řadě.

Edin Džeko se znovu trefil. Tentokrát to ale na výhru nestačilo
Edin Džeko se znovu trefil. Tentokrát to ale na výhru nestačilo | Foto: Sport

Dva góly vstřelil někdejší útočník Teplic Edin Džeko, který se se 14 góly dotáhl v tabulce střelců na vedoucí duo Kiessling-Kuranyi.

Jan Šimůnek odehrál v drsu Vlků téměř celý druhý poločas.

Důležitý zápas v boji o záchranu zvládli fotbalisté Hannoveru, když porazili Frankfurt 2:1.

Za hosty odehrál posledních deset minut Martin Fenin, domácí Jiří Štajner zůstal pouze na lavičce.

Hertha prohrála klíčový duel o záchranu

Hertha Berlín prohrála v důležitém záchranářském souboji s Norimberkem 1:2 brankou střídajícího řeckého útočníka Charistease z nastaveného času a přiblížili se sestupu.

Jaroslav Drobný
Jaroslav Drobný | Foto: Hertha Berlín

Domácí, v jejichž dresu odehráli celé utkání brankář Jaroslav Drobný i stoper Roman Hubník, neudrželi vedení a utrpěli třetí porážku za sebou. Na druhou domácí výhru čekají od úvodního kola.

Prohru neuneslo zhruba 150 fanoušků Herthy, kteří po závěrečném hvizdu vtrhli na trávník Olympijského stadionu. Někteří z nich byli vyzbrojeni železnými tyčemi a hráči a realizační týmy před nimi musely utéci do šaten.

Podle agentury Reuters se incident obešel bez zranění, chuligáni pouze před tím, než je z trávníku vyhnala policie, zničili lavičky a několik reklam.

Schalke - Stuttgart 2:1 (0:0)