Řezníček vystřelil Brnu naději, Plzeň v poháru vyhrála jen o gól

15. 11. 2015 16:28
Plzeň na domácím stadionu porazila v úvodním osmifinále poháru Brno jen 2:1.
Mahmutovič se trefil a Plzeň porazila Brno 2:1.
Mahmutovič se trefil a Plzeň porazila Brno 2:1. | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň - Fotbalisté Plzně v úvodním osmifinále domácího poháru MOL Cupu porazili na svém hřišti Brno 2:1. Viktorii poslal do vedení v prvním poločase Bosňan Aidin Mahmutovič, po změně stran vyrovnal Jakub Řezníček, ale Jan Kopic zařídil Západočechům alespoň těsný náskok do odvety. Ta se bude na stadionu Zbrojovky hrát 2. prosince.

"Jsme rádi, že jsme vyhráli, ale mrzí nás obdržená branka. V pohárové matematice je inkasovaná branka na domácím hřišti vždycky trochu komplikací," řekl asistent Viktorie Zdeněk Bečka pro klubový web.

"Oni teď jsou v pozici, že musí něco vymyslet. To pro Brno nebude příjemné a nám to naopak bude hrát do karet. K nim pojedeme pro postup," uvedl záložník Tomáš Kučera.

Plzeňští, kterým chyběli reprezentanti i hlavní trenér a asistent u národního týmu Karel Krejčí, dostali míč do sítě už ve 24. minutě. Kučerova trefa ale nebyla uznána pro ofsajd. O deset minut už se domácí prosadili v rámci pravidel. Mahmutovič běžel od poloviny hřiště, nechal za sebou obránce a tvrdou střelou propálil brankáře Doležala.

Na začátku druhého poločasu mohl Mahmutovič zvýšit, jenže se mu nepovedla finální klička a na brněnského brankáře tentokrát nevyzrál. V 71. minutě naopak využil závaru v plzeňské šestnáctce Řezníček a pohotově srovnal. Zásah střídajícího Holendy sice znovu neplatil pro postavení mimo hru, úřadující mistr však v 78. minutě přece jen podruhé skóroval. Po Kopicově lobu do tyče Doležal při pokusu o chycení míč nešťastně poslal do vlastní branky. Plzeň v poháru vrátila Brnu říjnovou ligovou porážku 0:1.

Úvodní utkání osmifinále MOL Cupu, fotbalového Poháru FAČR:

Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno 2:1 (1:0)

Branky: 34. Mahmutovič, 79. Kopic - 71. Řezníček. Rozhodčí: Franěk - Černý, Vitner. ŽK: Lutonský (Brno). Diváci: 5836.

Plzeň: Bolek - Rajtoral, Hejda, Baránek, Matějů - Hořava, Kučera - Petržela (68. Vůch), D. Kolář, Kopic (82. Kovařík) - Mahmutovič (68. Holenda). Trenér: Bečka.

Brno: Martin Doležal II. - Malík, P. Buchta, Košťál, Keresteš - Vávra (70. Zoubele), Zavadil, Michal Škoda, Weber (63. Lacko), Lutonský - Řezníček (87. Klán). Trenér: Kotal.