reklama
 
 

Reprezentace zatím do Číny neodcestovala. Letadlo má vážnou technickou závadu

20. 3. 2018 12:22
Airbus, se kterým se měli čeští fotbaloví reprezentanti přepravit na přípravný turnaj do Číny, má vážnou technickou závadu.

Praha - Čeští fotbaloví reprezentanti kvůli vážné technické závadě na letadle nemohou odcestovat na přípravný turnaj čtyř zemí do Číny podle původního plánu dnes odpoledne. Vedení Fotbalové asociace ČR řeší náhradní variantu. Tým zřejmě odletí až ve středu ráno.

Český celek měl odletět speciálem do dějiště turnaje Nan-ningu dnes kolem 14. hodiny a do Číny, kde je sedmihodinový časový posun, měl dorazit ve středu nad ránem středoevropského času. Úvodní zápas odehrají svěřenci trenéra Karla Jarolíma proti Uruguayi v pátek od 12:35 SEČ, v pondělí je pak čeká duel o umístění s domácím výběrem nebo Walesem.

"V dnešních brzkých ranních hodinách jsme obdrželi informaci, že naše letadlo do Číny nemůže kvůli nečekané závadě na palivovém systému vzlétnout. Protože jde o závažný technický problém, který musí řešit speciálně povolaný tým techniků Airbusu, doba opravy se může natáhnout až na několik dnů," uvedl v tiskové zprávě předseda FAČR Martin Malík.

Vedení asociace se momentálně snaží zajistit náhradní letadlo. "Od momentu, kdy jsme dostali tuto informaci, podnikáme veškeré možné kroky k vyřešení situace. V první řadě jde o nalezení adekvátního letadla namísto původního stroje. Aktuálně se nabízí jedna možná varianta transportu na turnaj, na které pracujeme s maximální snahou o to, abychom byli schopni odletět do Číny v nejbližším možném termínu," doplnil v prosinci zvolený nový šéf FAČR.

Podle mluvčí pražského letiště Mariky Janouškové měl národní celek odcestovat do Číny speciálem soukromé společnosti AirX, která sídlí na Maltě. Fotbalisté by nyní měli odletět ve středu okolo osmé hodiny ráno. "Vše je v tuto chvíli směřováno na odlet ve středečních ranních hodinách, nicméně nadále se intenzivně pracuje na veškerých organizačních a administrativních podmínkách," uvedl mluvčí reprezentace Pavel Pillár.

autor: ČTK | 20. 3. 2018 12:22

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama