reklama
 
 

Řepkův přestup do Dobrovice se pravděpodobně odkládá na léto

8. 3. 2013
Arbitrážní řízení kolem Řepkovy kauzy se protahuje, divizní klub už s ním na jaro moc nepočítá

Dobrovice - Nejspíš se to nestihne. V divizní Dobrovici přestávají počítat s tím, že by barvy jejich klubu hájil Tomáš Řepka už v jarní části sezony.

"Je pravděpodobné, že tu spolupráci zahájíme spíš až v létě," říká David Čáslava, manažer divizního klubu.

"Těžko říct, záleží na tom, jak se stihne to arbitrážní řízení," reaguje Tomáš Řepka.

V čem je problém? Právě v arbitrážním řízení, které Tomáš Řepka vede proti svému zatím poslednímu živiteli, prvoligovému klubu Dynamo České Budějovice.

Jak známo, Řepka neuznává jednostranné rozvázání smlouvy ze strany klubu. "Platnost smlouvy skončila 31. prosince 2012," potvrdila Arbitrážní komise FAČR stanovisko jihočeského klubu.

Řepkovo odvolání? Až v dubnu

Jenže Řepka se proti tomu odvolal. "Kdy se odvolání pana Řepky bude řešit? V březnu už ne, vidím to na začátek dubna," řekl deníku Aktuálně.cz Stanislav Bernard, předseda Arbitrážní komise FAČR.

Podstatné je, že podle předpisů mohou neprofesionální kluby, tedy i Dobrovice, doplňovat soupisku nejpozději 6. dubna. Pokud do té doby Řepkova kauza rozsouzená nebude, přestup bývalého reprezentanta nebude možno uskutečnit dřív než po skončení sezony, tedy v létě.

Teoreticky se ještě všechno stihnout dá, ale v Dobrovici už s tím moc nepočítají. "Reálně to vidím spíš na to léto. Budeme chtít postoupit do ČFL, Tomáš by pro nás byl velká posila. Každopádně jsme domluveni, že za nás nebude hrát, dokud si tu svou věc s Českými Budějovicemi nevyřeší," vysvětluje Čáslava.

Dohoda je taková, že v Dobrovici nebude ani trénovat. "Bude se připravovat individuálně," dodává Čáslava.

Jde o hrdost a hlavně o peníze

V Řepkově sporu s Českými Budějovicemi jde samozřejmě o peníze. Bývalýhráč Fiorentiny, West Hamu či Sparty, by rád dostal výplaty, které měl od Budějovic inkasovat až do června letošního roku. Proto říká, že vypovězení smlouvy ze strany klubu je neplatné.

"Měli jsme dohodu, že smlouvu lze vypovědět dříve, ovšem po dohodě obou stran. A já se s nikým na něčem takovém nedomluvil," říká Řepka.

Dynamo tvrdí, že je Řepka volný hráč, Řepka, že je hráčem Budějovic. Kdyby za Dobrovici nastoupil už nyní, Dynamo by nic nenamítalo. Ale Řepka by tím fakticky uznal, že už není hráčem budějovického klubu. A přišel by o peníze.

O rok dřív ho vyhodila i Sparta

Podobně jako České Budějovice ukončila s Tomášem Řepkou v prosinci 2011 předčasně smlouvu i pražská Sparta. Tam však došlo k dohodě o vzájemném vyrovnání, kterou nikdo následně nezpochybnil.

Řepka si jen při květnovém vystoupení v budějovickém dresu na Letné nenechal ujít příležitost otřít se slovně o vlastníka klubu Daniela Křetínského a sportovního ředitele Jaroslava Hřeíbka.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

autor: Luděk Mádl | 8. 3. 2013

Související

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama