Řepku pustili k vodě. Tak běhá a loví ryby

Luděk Mádl Luděk Mádl
24. 10. 2012 11:30
Jednu sparťanskou legendu si Jihlava nemůže vynachválit. Přijde k Blažkovi i Řepka?
Tomáš Řepka musí řešit svou další budoucnost. Teoretickou variantou je Jihlava
Tomáš Řepka musí řešit svou další budoucnost. Teoretickou variantou je Jihlava | Foto: Eduard Erben

Jihlava - Co teď dělá Tomáš Řepka? Jakou budoucnost si největší rebel českého fotbalu posledních let plánuje?

"Tomáš jel na ryby. Ale vyřídím vzkaz, on vám pak zavolá," zašveholila do Řepkova mobilu ochotně jeho přítelkyně Vlaďka Erbová.

Záhy se ale ukázalo, že rybář šel pouze pro návnadu, a tak se ozval vzápětí. "Jestli v zimě přestupuju do Jihlavy? Tak to slyším prvně. To se zeptejte na Dynamu," odvětil na otázku Aktuálně.cz

Pětizápasový disciplinární trest, který od svazu dostal za vyloučení v Jablonci, doprovodilo Dynamo tím, že hráči udělilo ještě interní pokutu 150 000 korun a postavilo ho mimo kádr.

Běhám po lese. Koho by to bavilo?

"Tak holt běhám. Jestli mě to baví? To jsou otázky... Koho by to bavilo běhat samotného po lese..." naznačí Řepka, že si aktuální stav zrovna neužívá.

Ve fotbalovém prostředí se považuje za jisté, že s ním Dynamo České Budějovice v zimě smlouvu rozváže a Řepka odejde. "Co bude? Nevím, nemám teď žádnou vizi budoucnosti," dodává bývalý hráč Fiorentiny či West Hamu United.

Ačkoli Řepka říká, že o ničem takovém neví, dobře informovaný zdroj Aktuálně.cz upozorňuje na to, že ohledně možného přestupu Řepky už proběhly jisté kontakty mezi Budějovicemi a Jihlavou.

Blažek a Řepka opět v jednom triku?

Je tedy možné, že se Jaromír Blažek a Tomáš Řepka, dva vyhnanci ze Sparty, opět sejdou ve stejném dresu.

I když nutno říct, že i Vysočina Jihlava se k tomu nyní staví velmi rezervovaně.

"Jarda Blažek u nás odvádí výbornou práci, to je jasné. Tomáš Řepka šel v zimě budějovickou cestou, je tam pořád pod smlouvou. Mluvit teď o tom, jestli by mohl jít k nám, je velmi předčasné. I když ve fotbale vždycky platí: nikdy neříkej nikdy," vyjadřuje se k věci Zdeněk Tulis, ředitel jihlavského klubu.

Na Spartě už legendy nechtěli

Na Spartě jim loni v zimě řekli: Milé legendy, stavíme nový tým a vaše služby už nepotřebujeme.

Takřka 40letý brankář Jaromír Blažek se proto před necelým rokem stal oporou jihlavského týmu, kterému pomohl k postupu a posléze i k solidnímu účinkování v nejvyšší soutěži.

A 38letý Tomáš Řepka po odchodu z Letné pomohl Českým Budějovicím k záchraně. Teď ovšem na Dynamu upadl do nemilosti.

"Trenér Soukup přišel s návrhem, aby se Řepka připravoval individuálně, mimo tým," konstatoval Jiří Kotrba, člen představenstva budějovického klubu.

Jihlava: Záleží i na bodech a tabulce

Trest sice Řepkovi vyprší těsně před koncem podzimu, takže v posledním ligovém kole by v tomto kalendářním roce za České Budějovice ještě teoreticky mohl hrát, ale nepočítá se s tím.

Dynamo oznámilo, že případ Řepka teď dává k ledu a bude ho řešit 30. listopadu.

"Tím pádem je bezpředmětné se o nějakém údajném přestupu Řepky k nám bavit," reaguje Josef Jinoch, sportovní ředitel Vysočiny Jihlava.

"Víte, jak to je: ve fotbale se vždycky rozhodujete podle momentální situace: hlavně podle toho, jaké máte výsledky a kolik je bodů v tabulce," vysvětluje jeho kolega Zdeněk Tulis.

Teclovy góly mohou Jihlavě scházet

"Když máte bodů dostatek, tak si řeknete, že pespektivnějším řešením je stavět na jaře na tu pozici nějakého mladého hráče. Kdybychom se ocitli ve složitější situaci, možná bychom uvažovali jinak," naznačuje Tulis varianty.

V dosavadním průběhu ligy si nováček z Jihlavy vede výborně, teď mu ale vypadnou góly Stanislava Tecla, s 10 zásahy nejlepšího kanonýra soutěže. "Po střetu s Jarošíkem má poraněný kotník, je to zranění minimálně na měsíc," předesílá Zdeněk Tulis.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

Další zprávy