Řepkovi zase tekly nervy. V derby se mělo červenat

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
21. 9. 2010 8:00
Rozhodčí Zelinka vytáhl jen 3 žluté karty

Praha - Pondělní derby pražských ´S´ bylo na gólové šance poměrně skoupé, o vysoké nasazení a třeskuté emoce však rozhodně nouze nebyla.

A mít hlavní rozhodčí Michal Zelinka trochu větší odvahu, museli by někteří hráči v jeho ruce určitě vidět červený kartonek.

Zvláště situace ze 78. minuty volala po rázném potrestání, zůstala přitom bez karty.

Čtěte také:
Pražské derby pro Spartu. Remízu odmítnul Wilfried
Derby Slavia - Sparta jsme sledovali ŽIVĚ

Vše vyvolal ostrý dojezd Milana Černého do náruče Jaromíra Blažka, který už měl v době skluzu míč pod kontrolou. Sparťanský gólman se na Černého ihned důrazně obořil, na pomoc mu přispěchali i spoluhráči.

V roli mstitele srazil Černého k zemi Juraj Kucka, Jiří Kladrubský zas nešetrně povalil Petra Trappa. Do pošťuchování se pustili i oba kapitáni Tomáš Řepka a Jaroslav Černý.

Řepka si poté celý incident vysvětloval ´tělo na tělo´ také s Hocinem Raguedem. Po odtržení obou kohoutů pak směrem k tuniskému záložníkovi předvedl gesto, které trochu evokovalo vzpomínku na rasistickou aféru Milana Baroše. Ten si během zápasu francouzské ligy po souboji s protihráčem tmavé pleti Stéphanem Mbiou ucpával nos a mával před ním rukou, jako by rozháněl zápach. Řepka si však zřejmě nos po strkanici jen kontroloval.

Zarážející ale rozhodně bylo, že se do mely přidal jen několik minut poté, co inkasoval žlutou kartu.

Sparťané tak mohou mluvit o velkém štěstí, že znovu nedoplatili na svoji letošní nedisciplinovanost. Sudí Zelinka přitom v předchozích čtyřech zápasech, která v této sezoně odpískal, udělil 16 žlutých a dokonce 2 červené karty. Tentokrát mu stačila tři žlutá napomenutí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký Senát schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu

Americký Senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Senátoři hlasovali v pondělí pozdě večer téměř výhradně podle stranické příslušnosti. Pro Coneyovou Barrettovou se jich vyslovilo 52, proti její nominaci bylo 48 členů horní komory amerického Kongresu. Proti hlasovala jediná republikánská zástupkyně - senátorka za stát Maine Susan Collinsová, která už dříve uvedla, že nemá nic proti kvalifikaci navržené kandidátky, ale nemyslí si, že je vhodné hlasovat o jejím schválení před volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy