Řepka záměrně ovlivnil zápas, aby se pomstil Křetínskému

Sport Sport
19. 3. 2014 15:48
Tomáš Řepka ve své knize "Neuhýbám" přiznal, že kvůli osobní mstě Danielu Křetínskému poškodil svůj klub.
Tomáš Řepka.
Tomáš Řepka. | Foto: Eduard Erben

Praha - Hněv Tomáše Řepky, způsobený vyhazovem z pražské Sparty, ani po třech letech nevyprchal. Někdejší letenský stoper to přiznává ve středečním rozhovoru pro Radiožurnál (více zde), kde Řepka dokonce tvrdí, že svůj bývalý klub měl v soutěžním zápase záměrně poškodit, aby se pomstil majiteli Sparty Danielu Křetínskému.

K inkriminovanému ovlivnění mělo dojít v utkání s Libercem na jaře 2012, v němž Řepka podle svých slov v dresu Českých Budějovic záměrně fauloval Michala Breznaníka, aby soupeř kopal penaltu a získal kýžené tři body. Liberec tehdy na dálku bojoval právě se Spartou o titul. Řepkův plán vyšel. Slovan i díky proměněnému pokutovému kopu nakonec zápas vyhrál 4:0, a Liberec o pár týdnů později slavil titul. 

"Chtěl jsem si to vyřídit s panem Křetínským. Myslím si, že se ke mě nezachoval fér, když jsem ze Sparty odcházel, a tak jsem mu při odchodu slíbil, že mu to jednou vrátím. Tak jsem mu to doufám vrátil," prohlásil Řepka v rozhovoru s moderátorkou Lucií Výbornou.

Byla to prý ješitnost

Přitom ale někdejší hráč Fiorentiny či West Hamu přiznává, že svého činu nyní lituje. "V tu danou chvíli jsem to nedomyslel a ublížil jsem klubu jako takovému. Promluvila ze mě lidská ješitnost."

Veškeré podrobnosti k celé události Řepka popisuje ve své knize "Neuhýbám", kterou v těchto dnech představuje veřejnosti.

"Tahle věc byla ve mně, nikdo o ní nevěděl, mohl jsem to tisíckrát zapírat, ale postavil jsem se k tomu čelem, a beru to se všemi následky," tvrdí Řepka.

Faktem nicméně je, že žádné následky zveřejnění celého incidentu mít nebude. Jak potvrdil Aktuálně.cz Martin Gregor z tiskového oddělení FAČR, je událost již promlčena. Jen na záležitosti, které je možné vyhodnotit jako trestný čin, se promlčecí lhůta disciplinárního řádu nevztahuje. "Už jsme to řešili a po více než roce je to promlčené," uvedl Gregor.

A takto věc popisuje přímo Disciplinární řád FAČR: „Disciplinární řízení nelze zahájit, jestliže od provinění uplynula doba delší než jeden rok. To se netýká provinění, které je předmětem trestního řízení. V takovém případě lze disciplinární řízení zahájit do 30 dnů ode dne právní moci  rozhodnutí soudu, kterým se ukončuje trestní řízení.“

Sparta se nechce vyjadřovat

Řízný stoper, který nyní hraje A třídu ve Hvozdnici, nicméně v interview prohlašuje, že ještě nemá s majitelem Sparty Danielem Křetínským všechny účty srovnané.

"Ten dluh ještě vyrovnaný není. Chci, aby Křetínský řekl veřejně, že nerozumí fotbalu," hrozí čtyřicetiletý fotbalista.

Letenský klub zatím odmítá výroky své někdejší opory komentovat.   "Sparta se k výrokům Tomáše Řepky nebude vyjadřovat," uvedl pro Aktuálně.cz sparťanský ředitel komunikace Ondřej Kasík.

Korupce? Setkal jsem se s ní třikrát

V rozhovoru pro Radiožurnál se Řepka také vyjádřil k tématu korupce, které už několik let hýbe českým fotbalem. Zkušený bek se prý celkem  třikrát setkal s nabídkami úplatků, a to jak ve Spartě, tak v Českých Budějovicích.

Jmenovat konkrétní osoby ale odmítl, i když je prý původně v knize chtěl uvést. Prý na radu právníků a také kvůli obavám o osud své rodiny ale nakonec jména vypustil.

"Všechno tam bylo, jména i o té korupci, ale musel jsem to na radu svého právníka zredukovat, a to i kvůli dětem. Tohle si na triko nevezmu, abych připravil svým dětem špatnou budoucnost," prohlásil Řepka.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Cisternová loď řízená českým kapitánem poškodila most v nizozemském Groningenu

Cisternová loď, kterou řídil 59letý český kapitán, narazila do důležitého mostu v nizozemském Groningenu. Nikomu se nic nestalo, ale škody na mostě jsou podle zástupců města velké.

Policie českého kapitána zadržela. Testy ukázaly, že nepožil alkohol, ani si nevzal žádní drogy. Čelí podezření, že nemá dostatečné schopnosti k řízení lodi.

Svědci nehody, která se stala v noci na sobotu, vypověděli, že slyšeli hlasitou ránu. V té době most zrovna nepřejíždělo žádné auto, jen jeden řidič mopedu. Náraz lodi ho vyděsil.

Vyšetřování nehody bude pokračovat i v příštích dnech. Cisternová loď Bodensee je 110 metrů dlouhá a pluje pod německou vlajkou. Podle policie na ní nebyly žádné technické závady. Se čtyřčlennou posádkou plula ze Štrasburku do nizozemského Delfzijlu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy