Řepka: S Horníkem bych neměl problém. Ale jsem hráč Dynama

Luděk Mádl Luděk Mádl
4. 1. 2013 5:00
Poborského už Řepka nebaví: "Hráčem Budějovic není, ať si dělá, co chce"
Fotbalová cesta Tomáše Řepky se možná protne s osudem Ivana Horníka
Fotbalová cesta Tomáše Řepky se možná protne s osudem Ivana Horníka | Foto: Eduard Erben

Praha - Tomáš Řepka & Ivan Horník. Mistr blikanců a hlavní "hvězda" nedávné korupční aféry. Jejich bludné fotbalové planety se dost možná už brzy potkají na stejné oběžné dráze.

A to pod vlajkou střížkovského klubu Karla Kapra jménem Bohemians Praha, který je léta ve válečném stavu s vršovickou Bohemkou s přídomkem 1905.Takže si množstvím kontroverzí s dvojicí Řepka - Horník nijak nezadá.

"Ivan Horník? S tím bych neměl problém," zareagoval Tomáš Řepka v krátkém rozhovoru s deníkem Aktuálně.cz na jméno zbrusu nového ředitele Bohemians Praha. "Ale já jsem hráčem Budějovic, tak teď za nikoho jiného hrát nemůžu," dodává jedním dechem.

Poborský: Ať si dělá, co chce!

"Tak papírově u nás jako amatér registrovaný pořád je, ale profesionální smlouvu jsme mu zrušili. A jestli to neuznává, tak to za nás bude řešit právník," reaguje Jiří Kotrba, člen představenstva Dynamo České Budějovice.

"Ať si Tomáš dělá, co chce, u nás platnou smlouvu nemá," reaguje podrážděně na Řepkovy nároky spolumajitel klubu Karel Poborský.

Jak známo, Řepka přišel do Budějovic loni v zimě, po vyhazovu ze Sparty. Na podzim ale podával nevyrovnané výkony a především byl po afektovaném výlevu směrem k rozhodčímu vyloučen v Jablonci. Dostal za to od disciplinárky pětizápasový distanc a trenér Soukup ho vyřadil z kádru A-týmu.

Dynamo pak Řepkovi vypovědělo smlouvu, půl roku před jejím vypršením. Takovou možnost kontrakt připouštěl. Ale podle Řepky jedině na základě shodného stanoviska obou stran.

Řepka: Nekončím, kariéra pokračuje

Řepka teď říká, že on s předčasným ukončením smlouvy nesouhlasil. A podle všeho vyžaduje od Dynama finanční kompenzaci.

"S Dynamem o tom jednáme," říká Řepka. Ovšem Poborský ani Kotrba o žádných takových jednáních nic nevědí.

"Já každopádně počítám s tím, že moje fotbalová kariéra bude pokračovat," zdůrazňuje Řepka, který 2. ledna oslavil 39. narozeniny.

Prvoligová Jihlava už od své původní vize Řepkova angažmá ustoupila. Zajímají se o něj druholigové Pardubice, a také Bohemians Praha, jak jako první uvedl isport.cz.

"Já jsem ale hráč Budějovic, takže žádná jednání s nikým jiným nevedu," trvá si na svém Tomáš Řepka.

"S Tomášem se o té věci bavil náš bývalý sportovní manažer Michal Dyml, teď je to ale bezpředmětné, protože Tomáš Řepka je stále hráčem Budějovic," říká Karel Kapr. "Já si osobně myslím, že to spíš nevyjde."

Horník: Uvidíme příští týden

Významné slovo v celé věci by měl nyní mít Ivan Horník. Bývalý manažer Viktorie Žižkov, který s sebou nese nálepku "Ivánka" z několik let staré korupční kauzy.

Po odpykání pěti let mimo fotbal se před rokem vrátil k trávníkům ve funkci ředitele chomutovského klubu, v půlce září tam ale skončil.

"Důvodem bylo neplnění dohod o dalším rozvoji chomutovského fotbalu, sponzorské propojení s hokejem a podobně. Nebyla šance na realizaci plánů spojených s mládežnickou akademií, postupem, a podobně," vysvětluje Horník odchod ze severočeského klubu.

Chomutov se pak zamotal do vyšetřované aféry cinklých sázek v utkání s Karlovými Vary, to už byl ale Horník z klubu dávno pryč.

Teď se čerstvě rozhlíží v Bohemians Praha. K Řepkovi se ale odmítl konkrétně vyjádřit. "Sportovní problematiku mám plně ve své kompetenci, kádrové otázky budou na programu v průběhu příštího týdne," sdělil stručně.

Kapr: Ligy jsme si užili dost

Klub Bohemians Praha přezimuje na 11. příčce. Na postup ztrácí 13 bodů, na udržení má náskok 6 bodů.

"Ale postup pro nás není téma, my už jsme si první ligu užili dost," říká Karel Kapr s lehkou ironií. Má tak zjevně na mysli disciplinární trest v podobě šestimilionové pokuty a odpočtu 20 bodů z tabulky.

To vše v součtu za dvě provinění. V první řadě za to, že Kaprův klub nenastoupil k duelu s Bohemians 1905, protože neuznává legitimitu tohoto klubu. Zároveň se však celá věc propojila s korupční aférou, v níž Karel Kapr označil Petra Drobisze, brankáře Olomouce, za korupčníka.

Za korupci nakonec byla potrestána i Sigma Olomouc, ale už několik měsíců před ní trestala disciplinárka i Bohemians Praha za údajně nízký stupeň snahy ve spolupráci při vyšetřování aféry.

Soud v celé věci stále pravomocně nerozhodl.

Kapr: Přejmenovat klub? A proč?

"Mužstvo nám zestárlo, potřebujeme ho omladit. Takže cílem je záchrana a posun do středu tabulky," konstatuje Karel Kapr.

Jeho klub dostal od výkonného výboru FAČR za úkol, aby se do 31. ledna přejmenoval a nepoužíval už nadále slova Bohemians ve svém názvu.

Toto stanovisko FAČR padlo na základě pravomocného rozsudku v této kauze. Mezitím ale proběhl jiný soud, který Střížkovským opět umožnil se v dané věci odvolat.

"Proto se nijak přejmenovávat nebudeme, vyčkáme dalšího rozhodnutí soudu," říká Kapr. "Domnívám se, že do roka bude celý problém Bohemians vyřešen. Že soudy určí, která z Bohemek je ta pravá."

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 13 minutami

Biker Stošek si na ME v maratonu vyjel bronz

Martin Stošek získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy v maratonu horských kol ve švýcarském Evoléne. V závodu na 78 km s převýšením 3900 metrů ho porazili jen Němec Andreas Seewald a Ital Samuele Porro, který skončil druhý na třetím šampionátu za sebou.

Stošek výrazně vylepšil 18. příčku z roku 2019 a navázal na pět let starý bronz Kristiána Hynka, který dnes dojel v 41 letech sedmý. Na vítězného Seewalda ztratil Stošek téměř osm minut, za Porrem zaostal o čtyři minuty.

Závod žen na 70 km vyhrála Španělka Natalia Fischerová.

Příští rok se maratonský evropský šampionát uskuteční v Jablonném v Podještědí, kam se vrátí po deseti letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy