Řepka po 11 letech opustí funkci generálního sekretáře FAČR

ČTK ČTK
8. 10. 2018 13:53
Jen pár dní před Řepkou se s Fotbalovou asociací rozloučil i Michal Prokeš, ředitel sportovně technického oddělení.
Rudolf Řepka
Rudolf Řepka | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Generální sekretář Fotbalové asociace ČR Rudolf Řepka se rozhodl ke konci roku odejít z funkce, která zastává jedenáct let. Informaci serveru Seznam Zprávy potvrdil Řepka ČTK v SMS zprávě. Asociace se zatím nevyjádřila. Situací se bude zabývat výkonný výbor na svém úterním zasedání. Řešit bude i náhradu za ředitele sportovně technického oddělení Michala Prokeše, který rovněž ve funkci končí.

Generální sekretář Fotbalové asociace ČR Rudolf Řepka se rozhodl ke konci roku odejít z funkce, kterou zastává jedenáct let. Informaci serveru Seznam Zprávy potvrdil Řepka ČTK v SMS zprávě. Asociace se tím bude zabývat na úterním zasedání výkonného výboru. Řešit bude i náhradu za ředitele sportovně technického oddělení Michala Prokeše, který rovněž ve funkci končí.

"Situaci ohledně dalšího působení nebo nepůsobení Rudolfa Řepky v pozici generálního sekretáře bude řešit výkonný výbor na svém úterním zasedání, teprve po něm budeme výsledky jednání také oficiálně prezentovat," uvedla fotbalová asociace v prohlášení.

Řepka je generálním sekretářem fotbalové asociace od června 2007. Předtím byl sportovním ředitelem v Teplicích. Z vedení asociace by měl odejít k 31. prosinci. Podle serveru Seznam Zprávy skončí kvůli vynucenému odchodu Prokeše, který byl mimo jiné šéfem projektu fotbalových akademií. Podle médií měl Prokeš sporty s místopředsedou asociace Romanem Berbrem.

"Nehledejte za tím senzaci, prostě jsme se s FAČR domluvili na ukončení spolupráce," uvedl Řepka, který je i nejvýraznější spojkou mezi FAČR a UEFA, kde působí v disciplinární komisi.

Ve funkci generálního sekretáře by měl Řepku nahradit dosavadní ředitel legislativně-právního oddělení asociace Jan Pauly. Deníku Sport to řekl Berbr.

Prokeš začal s FAČR spolupracovat v roce 2014, kdy byl zařazen do rady pro koncepci výchovy mládeže. V té době pracoval v Dukle Praha. V roce 2015 byl zvolen i do výkonného výboru FAČR a posléze převzal záštitu nad projektem mládežnických akademií a stal se technicko-sportovním ředitelem. Byl rovněž členem nově založené sportovní rady FAČR. Nyní se ale nedohodl s FAČR na nové smlouvě.

"Jednali jsme o dalších podmínkách jeho působení a nedokázali jsme se dohodnout," cituje deník Sport předsedu FAČR Martina Malíka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy