Petržela, Řepka, ale i Neymar nebo Zidane. Dočkal není zdaleka jediný, kterému ujely nervy

Bořek Dočkal neudržel nervy na uzdě a nechal se hloupě vyloučit. Záložník Sparty ale není zdaleka jediným, komu ujely nervy.
Bořek Dočkal se nechal v nedělním šlágru ligy s Libercem vyloučit po zbytečném faulu na libereckého Breiteho. Červená karta a stopka v nejlepším případě na pouhý jeden zápas bude Spartu mrzet o to víc, že momentálně hraje kvůli rozsáhle marodce s dvanácti fotbalisty stabilního kádru.
Z plzeňských fotbalistů si přízvisko kontroverzní vysloužil Milan Petržela. Rychlonohý křídelník se nevyvaroval několika zcela zbytečných zákroků a rovněž on má na svědomí oslabení svého týmu. Stinnou tvář Petržely pocítil třeba Tijani Belaid, Jiří Poděbradský, Levan Kenija, nebo naposled Radek Buchta ze Znojma, který dostal od plzeňského rychlíka loktem do obličeje. Oba slávisty Belaida a Keniju Petržela ležící pošlapal a Peděbradského nakopl do hrudníku. Čtyři případy z posledních let pro ilustraci Petrželové nevyzpytatelné povahy.
Ukázkový blikanec v minulé sezoně předvedl brankář Sigmy Olomouc Miloš Buchta, který jinak nepatří mezi fotbalové rabiáty. Během jarního zápasu Liberce proti Olomouci se za hranicí pokutového území střetli Buchta s Matějem Pulkrabem a brankář zůstal ležet na zemi jak podťatý. Po kratší konverzaci s Pulkrabem Buchta okamžitě vstal a strčil do útočníka, který atak ustál, a tak zkušený golman přidal ještě úder čelem. Celou estrádu Buchta zakončil dalším pádem na zem.
Leo Kweuke se v české lize prezentoval velmi fyzickým stylem hry, ale v domácím poháru proti Mladé Boleslavi v roce 2013 to přehnal. Odnesl to stoper Radek Dosoudil, kterému urostlý Kweuke doskočil na nohu a holení kost nevydržela.
Foto: Milan Kammermayer
David Janeczek David Janeczek
7. 11. 2016 10:31
Podívejte se na některé fotbalisty, kteří zbytečně oslabili svůj tým podobně jako včera sparťan Bořek Dočkal proti Liberci.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Provoz na trati mezi Berounem a Prahou zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn

Provoz na trati mezi Berounem a Prahou v úterý ráno zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn. Událost se obešla bez zranění, hasiči mají požár pod kontrolou. Ráno likvidovali také požár nákladního vagonu v Dolních Beřkovicích na Mělnicku, tam už byl provoz obnoven, řekl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.

Událost v Karlštejně byla hlášena před 8:00. "Jednalo se o požár vagonu rychlíku společnosti Arriva. Všichni cestující byli evakuovaní, provoz byl na trati byl v obou směrech uzavřen," uvedl Sýkora. Podle Správy železnic šlo o požár motorové jednotky.

Zdroj: ČTK / BBC News
před 37 minutami

Počet turistů v Česku za 2. čtvrtletí stále nedosáhl předcovidových čísel

V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve 2. čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Období před covidem se počet hostů nevyrovnal, ve druhém kvartále roku 2019 přijelo do hromadných ubytovacích zařízení v ČR téměř 5,8 milionu hostů a o rok dříve téměř 5,5 milionu. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku letošní údaj představuje nárůst o 229 procent. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Počet přenocování hostů stoupl v letošním 2. čtvrtletí na 12 milionů nocí. Meziročně byl vyšší o 190 procent.

"Výkony ubytovacích zařízení v letošním 2. čtvrtletí ještě nedosáhly objemů před pandemií. Stále chybí zahraniční hosté, kterých se ubytovalo jen 65 procent v porovnání s rokem 2019. Zatímco návštěvnost domácích hostů výsledky 2. čtvrtletí 2019 již překonala," uvedl vedoucí oddělení statistiky cestovního ruchu a životního prostředí ČSÚ Pavel Vančura.

Zdroj: ČTK
Další zprávy