Řepka: Lafata a kapitán? Ve Spartě je čtrnáct dní i s cestou

Luděk Mádl Luděk Mádl
15. 7. 2013 11:50
Tomáš Řepka zpochybňuje výběr nového kapitána Sparty, David Lafata je podle něj v klubu jen krátce. A Kadlecovi Řepka radí větší pokoru
Tomáš Řepka, muž ostrých skluzů i ostrých slov
Tomáš Řepka, muž ostrých skluzů i ostrých slov | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Spartě titul přeje, ale myslí si, že to bude mít těžké. "Na můj vkus je v týmu příliš mladých hráčů," glosuje vývoj na Letné Tomáš Řepka, kontroverzní sparťanská ikona, toho času bez práce.

Řepka příliš nechápe, proč dostal kapitánskou pásku zrovna David Lafata. A Václavu Kadlecovi radí méně vzdorovitosti a víc pokory. "V jeho věku by to bylo namístě," míní bouřlivák, který to ovšem s pokorou rozhodně sám nikdy nepřeháněl...

Za pár dní už zase startuje liga. Sparta ji třikrát v řadě nevyhrála. Co myslíte, dokáže to teď?

"Já doufám, že ano, a jako sparťan jí to rozhodně přeju. Ale v lize je teď už takových pět šest mančaftů, které mají kvalitu na to, aby titul klidně vyhrály. Takže Sparta to vůbec nebude mít jednoduché."

Co říkáte na letní změny, které ve Spartě proběhly?

"Je to vývoj... Sparta hodně sází na mladé. Na můj vkus je tam tedy těch mladých až moc. Ale Sparta si tuhle cestu vybrala, třeba bude úspěšná, uvidíme."

Marek Matějovský byl z pozice lídra týmu přesunut na lavičku, na jeho rukávu už není ani kapitánská páska. Bude tenhle krok dělat dobrotu?

"Já jsem se vlastně před časem ocitnul v podobné situaci. Záleží na Markovi, jak se s tím srovná a jak se k tomu postaví, to je hrozně individuální. Spíš mě zaráží, jak Sparta vyřešila tu funkci kapitána."

Myslíte, že David Lafata není ten pravý?

"Tak je ve Spartě čtrnáct dní i s cestou, tahle volba mi tedy přišla prazvláštní, překvapila mě. Ale asi tam neměli moc na výběr."

Spor s Dynamem? Je to u soudu

Hodně se mluví o případu Václava Kadlece. Chtěl by ho bundesligový Frankfurt, hráč dal najevo, že odchod je jeho jasná priorita - ale Sparta ho chce udržet. Dělá dobře?

"Ve svém věku by měl asi Kadlec ještě ubrat na vzdorovitosti a přidat na pokoře. Je mladý, ještě rok by ve Spartě pokračovat mohl, určitě by mu v rozvoji kariéry pomohlo víc šancí v reprezentaci. Na druhou stranu už na něj Sparta před časem nabídku měla, za velmi slušné peníze - a odmítla ji. Jestli to teď zopakuje... Za rok se může stát spousta věcí, další taková nabídka třeba už přijít nemusí, kdo ví."

Na jaře jste dělal manažera v Mostě, tam jste skončil. Ještě pokračuje váš spor s Českými Budějovicemi?

"Je to na soudu. Ale nikam se to moc neposouvá, nemám od svého právníka žádné nové informace." (Řepka tvrdí, že jednostranné rozvázání smlouvy ze strany Dynama je neplatné, požaduje po klubu výplaty za jarní část sezony.)

A budete ještě někde hrát, ozval se vám někdo?

"Ne, nikdo nevolal, ještě tomu nechávám volný průběh. Mám teď spoustu práce kolem baráku, takže mi to i celkem vyhovuje, že to teď mám časově volnější."

Je vám devětatřicet, už si připouštíte, že vaše hráčská kariéra možná skončila?

"Možné to je, ale nijak zvlášť to zatím neřeším. Je možné, že už je to můj konec na úrovni profi-fotbalu. Ale s fotbalem jako takovým já budu spojený vždycky, je to můj život."

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy