Řepka a spol. opět hořeli, výhru Brnu vystřílel Švancara

1. 9. 2012 19:52
Zkušený brněnský forvard dvěma brankami otočil utkání šestého kola Gambrinus ligy mezi Brnem a Českými Budějovicemi.

Brno - Čtyřiatřicetiletý forvard Petr Švancara byl hlavní postavou sobotního utkání šestého kola Gambrinus ligy mezi Zbrojovkou Brno a Dynamem České Budějovice.

Zkušený střelec dvěma góly otočil zápas, ve kterém Brno po poločase prohrávalo brankou Sandra 0:1.

V závěru navíc ještě na konečných 3:1 upravil Glaser, který tak Zbrojovce definitivně pojistil postup na pátou příčku tabulky.

Budějovice naopak popáté v řadě prohrály a i s Tomášem Řepkou v obraně inkasovaly již třináct branek, nejvíce ze všech týmů v soutěži.

Obrat předvedla i Sigma

Kousek Petra Švancary předvedl v sobotu také Michal Ordoš, jehož zásluhou Sigma Olomouc otočila derby s Baníkem Ostrava.

Hanáci ve slezské metropoli prohrávali brankou Antonína Fantiše z 21. minuty, ovšem Ordoš v rozmezí mezi 67.-74. minutou skóre zvrátil.

Sigma se díky dnešnímu vítězství posunula na šestou příčku tabulky, Baník setrvává dvanáctý.

Slovácko opět vyhrálo

Výměna trenéra zdá se svědčí fotbalistům Slovácka, které vyhrálo po odchodu Miroslava Soukupa již třetí zápas v řadě (druhý ligový a k tomu jeden v poháru).

Tentokrát odnesla zlepšenou formu uherskohradišťského celku Příbram, které shodou okolností také vyměnila trenéra.

Premiéra před domácím publikem zhořkla Karolovi Markovi, jenž přihlížel porážce svého celku 0:1.

Jedinou trefu zápasu zařídil devět minut před koncem základní hrací doby Lukáš.

6. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - Dynamo České Budějovice 3:1 (0:1)

Branky: 48. a 65. Švancara, 72. Glaser - 14. Sandro. Rozhodčí: Kocourek - Wilczek, Zeman. ŽK: Mezlík - Klesa, Novák, Javorek, Zeba. Diváci: 2222.

Sestavy:

Brno: Petr - Hyčka, Pernica, Kaufman (36. Sus), Husár - Mezlík, Zavadil, Šoljič, Lutonský - Jurdík (53. Glaser), Švancara (79. Fall). Trenér: Čuhel.

Č. Budějovice: Daněk - Novák, Řepka, Lengyel, Hanzlík (71. Řezníček) - Klesa (68. Hudson), Rýdel (74. Zeba), Javorek, Otepka, Sandro - Markovič. Trenér: Cipro.

1. FK Příbram - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)

Branka: 81. Lukáš. Rozhodčí: Královec - Filípek, Pospíšil. ŽK: Wágner, Střihavka, Dejmek (všichni Příbram).

Sestavy:

Příbram: Hruška - Krbeček, Hájovský, Dejmek, Mišůn (46. P. Pilík) - Šlapák (63. Wágner), T. Pilík (86. Stratil), Pleško, Koukal - Danoski, Střihavka. Trenér: Marko.

Slovácko: Melichárek - Reinberk, Trousil, Mezlík, Kubáň - Hlúpik (68. Kerbr), Daníček, Valenta, Volešák (90. Fujerik) - Kovář (79. Lukáš), Došek. Trenér: Habanec.

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 1:2 (1:0)

Branky: 21. Fantiš - 67. a 74. Ordoš. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, J. Paták. ŽK: Ordoš, Schulmeister (oba Olomouc). Diváci: 6080.

Sestavy:

Ostrava: Bárta - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Mach - Droppa (88. Vrťo), Vašenda (80. Greguš) - Milosavljev, Lukeš (77. Kraut), Kukec - Fantiš. Trenér: Látal.

Olomouc: Blaha - Rossi, Škerle, Dreksa, Vepřek - Petr (82. Navrátil), Hořava, Ordoš, Pospíšil (90. Šindelář), Hubník (75. Schulmeister) - Doležal. Trenér: Pivarník.