Repete proti Slovincům. Lvíčata opět remizovala 1:1, opět jim pomohl vlastní gól

27. 3. 2021 20:09
Čeští fotbaloví reprezentanti do 21 let i ve druhém zápase na mistrovství Evropy remizovali 1:1. Po Itálii si svěřenci trenéra Karla Krejčího rozdělili body s domácím Slovinskem.
Ladislav Krejčí v akrobatické pozici
Ladislav Krejčí v akrobatické pozici | Foto: Reuters

Také dnes "Lvíčatům" pomohl k bodu vlastní gól, který si vstřelil v 86. minutě Nik Prelec. Jeho spoluhráč Aljoša Matko v Celje otevřel skóre po půl hodině hry.

Češi uzavřou skupinu B v úterý utkáním proti Španělsku a úřadující šampiony pravděpodobně budou muset porazit, aby postoupili do čtvrtfinále.

"Remíza nás samozřejmě pořád trošku drží ve hře, ale celkově jsem zklamaný, protože si myslím, že tento zápas se dal zvládnout," řekl kouč Krejčí na on-line tiskové konferenci.

Češi nastoupili se třemi změnami oproti zápasu s Itálií a v jiném rozestavení. Od začátku dnes hráli Granečný, Janošek a Kohút. Ze základní sestavy vypadli Vitík, Karabec a Šulc.

Hosté měli v úvodu několik náznaků šancí. Lingr v šestnáctce ideálně netrefil míč, Ladislav Krejčí hlavičkoval nepřesně. Poté Lingrovu střelu v 18. minutě vyrazil brankář Vekič.

Slovinci ve 32. minutě hned z první příležitosti otevřeli skóre. Gnezda Čerin nacentroval do šestnáctky, po zmatcích v české obraně a několika odrazech míč propadnul k Matkovi a ten zblízka překonal gólmana Jedličku. "Neměl jsem vystupovat. Přišel rychle centr a už jsem na něj nedosáhnul. Nějak to tam poskakovalo a soupeř byl důraznější," popsal kapitán a stoper Matěj Chaluš pro ČT sport.

"První půle nám moc nevyšla. Přizpůsobili jsme se hře domácích a spíš to byla nakopávaná. Když jsme si udělali nějaké lepší postavení, tak jsme to nezvládali technicky. Dali jsme si polovlastní gól, když jsme si to tam nafackovali sami," upozornil trenér Krejčí.

Do druhého poločasu nastoupili Češi se třemi novými hráči a Ostrák se Šulcem hru oživili. Slovinci ale dobře bránili a soupeře do šancí příliš nepouštěli. V 72. minutě Šulc z nadějné pozice netrefil branku. Na druhé straně Jedlička vytáhnul Medvedovu střelu na roh.

"Myslím si, že druhý poločas byl jiný než první. I náhradníci to oživili stejně jako zápas s Itálií a pomohli nám," uvedl defenzivní záložník Michal Sadílek, jenž po změně stran hrál na pozici levého beka.

Stejně jako ve středečním duelu zachránil "Lvíčata" vlastní gól. Střídající Janošek v 86. minutě z přímého kopu nacentroval do šestnáctky a dezorientovaný Prelec překonal vlastního brankáře. V nastavení mohl dokonat obrat český kapitán Chaluš, ale ve skluzu přestřelil.

Skupina B:

Slovinsko - ČR 1:1 (1:0)

Branky: 32. Matko - 86. vlastní Prelec. Rozhodčí: Nyberg - Beigi, Söderqvist (všichni Švéd.). ŽK: Medved, Kolmanič, Kolobarič - Granečný, Chaluš. Bez diváků.

Slovinsko: Vekič - Žinič, Brekalo, Karič, Kolmanič - Matko (79. Rogelj), Zaletel, Gnezda Čerin, Prelec (90.+2 Ogrinec) - Elšnik (70. Petrovič), Medved (80. Kolobarič). Trenér: Ačimovič.

ČR: Jedlička - Holík (46. Fukala), Chaluš, L. Krejčí, Granečný (46. Šulc) - Janošek, Sadílek - Kohút (46. Ostrák), Šašinka (68. Karabec), Bucha - Lingr (80. Drchal). Trenér: K. Krejčí.

Španělsko - Itálie 0:0

ČK: 87. Mingueza - 86. Scamacca, 87. Rovella.

1. Španělsko 2 1 1 0 3:0 4
2. ČR 2 0 2 0 2:2 2
3. Itálie 2 0 2 0 1:1 2
4. Slovinsko 2 0 1 1 1:4 1