Remízový úvodní den MS potvrdily i Francie a Uruguay

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
11. 6. 2010 22:40
Situace ve skupině A je vyrovnaná

Kapské město - Také druhé utkání v pátek zahájeného mistrovství světa ve fotbale v Jihoafrické republice přineslo remízový výsledek, když Francie hrála s Uruguají v Kapském městě 0:0 a do tabulky si stejně jako JAR a Mexiko připsala jen bod.

Po prvních zápasech jsou ovšem v čele skupiny A právě posledně jmenované týmy, které spolu hrály 1:1, a tudíž mají vyšší skóre, jež v případě rovnosti bodů rozhoduje.

Utkání mezi úřadujícími vicemistry a Jihoameričany nabídlo méně atraktivní fotbal než zahajovací zápas, neboť obě mužstva hrála o mnoho taktičtěji a soustředila se především na obranu.

Šampionát odstartovala remíza JAR s Mexikem
Co vás čeká dnes a o víkendu: Messi a Anglie na scéně
Drogba prý nastoupí hned v úvodu MS. Pomůže mu bandáž

V první půli tak diváci měli možnost vidět jen dvě střely na branku, přičemž jedna z nich přišla po přímém kopu Gourcuffa, jenž s námahou vyrazil brankář Muslera, a druhá po samostatné akci Forlána, který ale jen vyprášil Llorisovy rukavice.

V druhém poločase oba týmy hrály o něco aktivněji, přesto ale mnoho šancí k vidění nebylo. Tu největší z nich měl opět útočník Atletika Madrid Diego Forlán, který ale v ideální pozici před bránou mířil těsně vedle tyče.

Střídající Lodeiro sice v závěru zápasu nabídl po druhé žluté kartě Francii přesilovku, ale matní Domenechovi svěřenci se nedokázali přes urputnou obranu Uruguaye propracovat.

Mistrovství světa zítra pokračuje třemi zápasy, když proti sobě nastoupí Jižní Korea a Řecko (13:30), Argentina a Nigérie (16:00) a USA proti Anglii (20:30).