Remízoví králové z Jihlavy úřadovali. Plichtili i s Olomoucí

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
24. 8. 2012 22:09
Také proti Jihlavě se olomoučtí fotbalisté gólově prosadili, více než na bod to ale nestačilo. | Foto: Lukáš Drštička

Jihlava - Fotbalisté nováčka z Jihlavy také v pátém utkání nového ročníku Gambrinus ligy remizovali, tentokrát doma 1:1 s Olomoucí.

Tým z Vysočiny se posunul do víkendového pokračování kola s pěti body na desátou příčku, Olomouc je se šesti body osmá.

Olomoučtí šli v úvodu zaslouženě do vedení

Po úvodním oťukávání si první vážnější šanci vypracovali v 19. minutě hosté, jenže Hubník stejně jako v dalších minutách tváří v tvář Blažkovi při zakončení selhal.

Ovšem přesto se dostali olomoučtí hráči do zaslouženého vedení, když Ordoš na pravém kraji vápna na sebe navázal tři obránce, posunul míč na malé vápno, kde neobsazený Doležal zamířil do prázdné branky - 0:1.

Za šest minut už mohli Hanáci vést o dvě branky. Roh Olomouce odvrátil Rada jen do Kryštůfka, od kterého směřoval míč do sítě, ovšem brilatní Blažek jej konečky prstů dokázal vytáhnout alespoň na roh.

"V prvním poločase jsme byli hodně pasivní, musíme hrát agresivněji," vysvětloval domácí hrdina a navrátilec do sestavy v poločasové předstávce reportérovi Fanda TV. Jak Blažek řekl, tak se i stalo.

Ve druhé půli zvýšili domácí otáčky

Do druhého poločasu vkročili domácí o poznání aktivněji a agresivněji. "O pauze jsme si řekli, že musíme zmenšit hřiště, více napadat, nenechat je kombinovat," vysvětlil instrukce do druhé pětačtyřicetiminutovky kouč Vysočiny František Komňacký.

Jenže vyrovnání dlouho ne a ne přijít, přestože několik závarů před olmouckou brankou po gólu vyloženě volalo. Gólu se domácí dočkali až deset minut před koncem, když po centru Kolouška nekompromisně hlavou zavěsil Tecl.

"Po průběhu zápasu musíme být s bodem spokojeni, i když jsme hráli doma a před vlastními fanoušky chceme jako každé jiné mužstvo vyhrávat," zhodnotil duel Komňacký.

Pivarník s bodem spokojený nebyl

To kouč hostí Roman Pivarník, který Jihlavu do první ligy přivedl, spokojený rozhodně nebyl. "Jen bod nás štve, především Hubník s Ordošem tam měli šance, které při svých kvalitách prostě musí proměňovat," nebral si po zápase servítky Pivarník.

Na remíze 1:1 ale ani jeho zloba nic změnit nemohla. Jihlava je tak s pěti nerozhodnými výsledky na kontě jednoznačným remízovým králem ligy a vedle Sparty a Jablonce už také jediným neporaženým celkem.

5. kolo první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)

Branky: 80. Tecl - 27. Doležal. Rozhodčí: Jílek - Filípek, Peřina. ŽK: Šourek - Ordoš, Vepřek, Janotka. Diváci: 3590.

Jihlava: Blažek - Kryštůfek (46. Kučera), Tlustý, Šourek, Josl (90.+1 Kosak) - Masopust, Koloušek, Rada, Jungr (80. Sedláček), Vaculík - Tecl. Trenér: Komňacký.

Olomouc: Blaha - Janotka, Škerle, Šindelář, Vepřek - Pospíšil, Doležal, Hořava - Schulmeister (72. Navrátil), Ordoš, Hubník (85. Petr). Trenér: Pivarník.

1. Sparta 4 3 1 0 10:4 10
2. Jablonec 4 3 1 0 9:3 10
3. Plzeň 4 2 1 1 9:5 7
4. Liberec 4 2 1 1 8:4 7
5. Mladá Boleslav 4 2 1 1 5:4 7
6. Brno 5 2 1 2 6:12 7