Rekordní palba! Češi odehráli nejlepší poločas v historii, nejvyšší byla i výhra na půdě soupeře

26. 3. 2017 19:09
První půle, v níž čeští fotbalisté zasypali San Marino pěti góly, je nejpovedenější v historii národního týmu.
antonín barák
antonín barák | Foto: ČTK

Serravalle - Čeští fotbalisté dnes odehráli v San Marinu výsledkově nejpovedenější poločas v samostatné historii, když soupeři nastříleli pět branek. "Takhle bych si představoval fotbal. O poločase 5:0, dalo by se říct, že je příjemné dělat takovou práci. Ale ne vždy se to podaří," řekl s úsměvem kouč Karel Jarolím.

Výhra nad San Marinem 6:0 se pak zařadila na čtvrté místo v historii české fotbalové reprezentace, zároveň byla nejvyšší na hřišti soupeře. "Hlavně v prvním poločase jsme hráli hodně dobrý fotbal, i když oni hráli v opravdu hlubokém bloku. Byli zalezlí v devíti lidech, to jsem v kariéře ještě nezažil," kroutil hlavou záložník Jakub Jankto.

"Udělali jsme si zápas takový, jaký jsme chtěli. Dali jsme rychle góly a mohli jsme si zápas užít. Překonat jejich blok nebylo úplně jednoduché, ale měli jsme nacvičené varianty a loby za obranu docela vycházely," pochvalovali si Vladimír Darida, který kromě dvou branek ještě dvakrát napálil tyč.

Ještě o gól víc dali čeští reprezentanti ve dvou domácích zápasech proti stejnému týmu. Rekordem pak zůstává výhra nad Andorrou 8:1 v Liberci v roce 2005.

KLDR provedla další raketový test, letos už počtvrté

Severní Korea odpálila z letiště v hlavním městě Pchjongjangu směrem k Japonskému moři dvě střely, které by mohly být balistické, oznámila jihokorejská armáda. Také podle japonské pobřežní stráže mohlo jít o balistické rakety. KLDR provedla od začátku letošního roku již několik raketových testů, čímž si vysloužila kritiku mezinárodního společenství, uvedla agentura Reuters.

Dnešní zkouška zřejmě zahrnovala dvě balistické střely krátkého doletu, odpálené východně od letiště v Pchjongjangu, uvedl v prohlášení jihokorejský Společný sbor náčelníků štábů.

Japonský ministr obrany Nobuo Kiši sdělil, že střely urazily vzdálenost asi 300 kilometrů a dopadly do moře poblíž severokorejského východního pobřeží. Kiši připomněl, že vývoj balistických střel KLDR zakazují rezoluce Rady bezpečnosti OSN a že severokorejské zkoušky představují vážný problém pro celé mezinárodní společenství i samotné Japonsko.