Real zvítězil, i když hrál více než 70 minut o deseti

17. 2. 2013 22:58
Sergio Ramos skóroval, o pět minut později však dostal dvě žluté karty během půl minuty.
Sergio Ramos slaví branku Realu do sítě Vallecana.
Sergio Ramos slaví branku Realu do sítě Vallecana. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid zvítězili ve 24. kole španělské Primera Division na domácím stadionu San Bernabeu nad Vallecanem 2:0. Tři body získalo i přesto, že hráli více než sedmdesát minut bez vyloučeného stopera Sergia Ramose.

Španělský reprezentant uviděl dvě žluté karty v 18. minutě během třiceti vteřin. Nutno říci, že obě byly velmi přísné. První za lehké přistrčení soupeře, druhá za nastřelenou ruku. Ramos viděl červenou kartu pošestnácté v kariéře.

Šest minut před svým nedobrovolným odchodem ze hřiště ale stanovil přesnou hlavičkou výsledek zápasu na 2:0. První gól dal už ve 3. minutě dvacetiletý španělský útočník Morata, kterému dal kouč José Mourinho v sestavě přednost před Benzemou.

Real zůstává v tabulce La ligy na třetím místě a na druhé Atlético ztrácí stále čtyři body. Druhý madridský celek dokázal zvítězit 3:0 na hřišti Valladolidu. Branky stříleli Falcao, Diego Costa a Rodríguez.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

Pamplona - Zaragoza 1:0 (4. Sola), San Sebastian - Levante 1:1 (18. Vela z pen. - 29. Míchel z pen.), Valencie - Mallorca 2:0 (60. R. Costa, 81. Soldado), Valladolid - Atlético Madrid 0:3 (11. Falcao, 53. Diego Costa, 90. Rodríguez), Espaňol Barcelona - Betis Sevilla 1:0 (7. García), Real Madrid - Vallecano 2:0 (3. Morata, 12. Ramos).

1. FC Barcelona 24 21 2 1 80:27 65
2. Atlético Madrid 24 17 2 5 47:23 53
3. Real Madrid 24 15 4 5 60:22 49
4. Málaga 24 12 6 6 37:21 42
5. Valencie 24 12 4 8 34:35 40
6. San Sebastian 24 10 7 7 38:30 37
7. Vallecano 24 12 1 11 33:41 37
8. Betis Sevilla 24 11 3 10 31:35 36