2. 5. 2012 23:55
Barcelona - Malaga 4:1, Bilbao - Real Madrid 0:3
FC Barcelona - Real Madrid (Cristiano Ronaldo a Mesut Özil)
FC Barcelona - Real Madrid (Cristiano Ronaldo a Mesut Özil) | Foto: Reuters

Bilbao/Barcelona Konečně se dočkali. Fotbalisté Realu Madrid vyhráli ve 36. kole španělské ligy na půdě Athletiku Bilbao 3:0 a mohou začít slavit první titul po tříletém panování konkureční Barcelony.

O góly novopečených šampiónů se podělili Gonzalo Higuaín, Mesut Özil a Cristiano Ronaldo. Pro Real tak dvě kola před koncem zajistili 32. ligový titul.

Když ve 12. minutě zaváhal podruhé během jednoho týdne z penaltového puntíku hvězdný Portugalec Ronaldo, zdálo se, že na "bílý balet" sedla smůlu. O čtyři minuty později parádní akcí Higuaín tyto domněnky rázně utnul.

Dále čtěte:
Neymar zesměšňoval soupeře. Dostal naloženo
Chelsea podlehla Newcastlu, na poháry ztrácí 4 body

A když ve 20. minutě po nádherné křižné přihrávce "hříšníka" Ronalda přidal druhý gól Özil, mohli ve španělské metropoli začít mistrovské oslavy.

Hráči domácího Bilbaa byli očividně myšlenkami již ve finále Evropské ligy, které je čeká přesně za týden, a proti Realu se nezmohli vlastně na nic.

Na začátku druhé půle svou 44. ligovou trefou přidal třetí pojistku mistrovské koruny Ronaldo a zápas se již jen dohrával. Přesto se našly dva momenty, které pořádně rozbouřili hlediště stadionu San Marnés. Nejprve 72. minuta, kdy byl po druhé žluté vyloučen domácí vůdce Javi Martinez. A poté nastavení zápasu. V něm zahodil další gólovku Ronaldo, což kvitovali fanoušci domácích s nadšeným aplausem. Extravagantní Portugalec si to ale nenechal líbit a nejprve na tribuny ukázal logo Realu na hrudi, následně si poklepal logo španělské La Ligy a třikrát zakřičel "Champions" a poté na ruce pravé ruky ukázal tři prsty na znamení tří branek v síti domácího gólmana Iraizoze.

Hned po odpískání se na něj vrhnul vyloučený Martinez, načež mu Ronaldo ukázal zaťatou pěst a vše doprovodil několika peprnými poznámkami. Až poté se vydal radovat se spoluhráči, spolu s nimi pak dal hobla kouči Josému Mourinhovi.

"Pusinky" si vítězstvím dvě kola před koncem soutěže udržely sedmibodový náskok na druhou Barcelonu, která vyhrála doma 4:1 nad Malagou.

O její triumf se zasloužil především Argentinec Lionel Messi, který vstřelil hattrick, a vylepšil svou střeleckou bilanci na 46 ligových a 68 branek v celé sezoně.

Druhým milníkem překonal letitý evropský rekord německé gólové mašiny Gerda Müllera, který v sezóně 1972/73 nastřílel v dresu Bayernu Mnichov 67 gólů. Tehdy svým výkonem zajistil bavorskému celku ligový titul i triumf v PMEZ (předchůdci Ligy mistrů). Messimu letošní střelecká potence na zopakování tohoho kousku nestačila.