Real získal domácí pohár. El Clásico rozhodl Ronaldo

21. 4. 2011 0:19
Jediný gól padl ve 103. minutě zápasu
Marcelo vyhrál souboj nad Pedrem. Real porazil Barcelonu.
Marcelo vyhrál souboj nad Pedrem. Real porazil Barcelonu. | Foto: Reuters

Valencia - Fotbalisté Realu Madrid porazili ve finále Španělského poháru Barcelonu 1:0 po prodloužení a získali poprvé od roku 2008 vytouženou trofej.

Dramatické utkání rozhodl jediným gólem ve 103. minutě Cristiano Ronaldo, který hlavou proměnil centr Di Maríi.

Bilý balet získal domácí pohárovou trofej poosmnácté v historii, naposledy se však mohl radovat před dlouhými sedmnácti lety.

Morientes věří Realu. V poháru prý Barcelonu porazí
El Clásico nepoznalo vítěze, Real v deseti vyrovnal
Čtyři El Clásica za osmnáct dní! Mourinho věří v úspěch

Slavné El Clásico se uskutečnilo podruhé během pěti dní a stejně jako v sobotním ligovém zápase byl po 90 minutách vyrovnaný stav.

Real hrál tentokrát mnohem aktivněji a to i přesto, že v jeho sestavě nenastoupil jediný klasický útočník. Benzema, Adebayor i Higuaín usedli na lavičku náhradníků a na hrotu operoval Ronaldo podporovaný Di Maríou a Özilem. Barceloně chyběli brankář Valdéz a stoper Puyol, kterého nahradil Mascherano.

Gól Pedra nemohl platit.
Gól Pedra nemohl platit. | Foto: Reuters

Obrovskou šanci měl Pepe, jehož hlavička se odrazila od tyče. Ve druhém poločase byla lepší Barcelona, která se začala prosazovat svoji typickou strojovou kombinací.

Blaugranas dokonce skórovali, když Messi kolmicí vysunul Pedra a ten chladnokrevně zakončil. Pomezní rozhodčí však správně odmával půlmetrový ofsajd.

Ronaldo řádil v prodloužení

Real ve zbytku zápasu podržel výtečný Iker Casillas.

Prodloužení patřilo Ronaldovi. Nejprve v samostatném úniku přesprintoval barcelonské beky a střílel jen těsně vedle Pintovy branky. Ve 103. minutě už se dočkal. Skvěle se zavěsil do vzduchu a přesnou hlavičkou rozjásal fanoušky Bílého baletu.

Barcelona se hnala dopředu, Real ale důslednou defenzivou výsledek ubránil. V samotném závěru ještě obdržel druhou žlutou kartu Di María.

Trenér José Mourinho tak přivedl Real k triumfu a má jistotu, že už devátý rok v řadě zakončí ziskem nějaké trofeje.