Real zdolal Sevillu, Barca nasázela sedm gólů

29. 4. 2012 23:34
Madridským stačí, když dnes prohraje Barcelona s Vallecanem
FC Barcelona - Real Madrid (Cristiano Ronaldo a Mesut Özil)
FC Barcelona - Real Madrid (Cristiano Ronaldo a Mesut Özil) | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid porazili ve španělské lize Sevillu 3:0, ale na oslavy prvního mistrovského titulu si po tříletém panování Barcelony musí počkat nejméně do středy. Katalánci oslavy královského týmu odložili drtivým vítězstvím 7:0 nad Vallecanem, po němž na lídra ztrácejí tři kola před koncem stále sedm bodů.

Real vyhrál před týdnem zřejmě rozhodující El Clásico nad Barcelonou 2:1 a dnes v poledne zvýšil vedení už na deset bodů díky úvodnímu gólu Cristiana Ronalda a dvěma trefám Karima Benzemy. Ronaldo vstřelil už 43. ligovou branku v sezoně a francouzský útočník Benzema navýšil náskok Realu během tří minut krátce po začátku druhé půle.

"To, že jsme dnešní zápas vyhráli, je velice důležité. Už zbývá jen vydržet, abychom zisk titulu zpečetili. V Lize mistrů jsme skončili, takže musíme udělat všechno, abychom vyhráli další nejdůležitější soutěž," připomněl Benzema vyřazení v semifinále Ligy mistrů s Bayernem. Ve středu čeká jeho tým duel na hřišti Athletiku Bilbao.

Odcházející kouč Katalánců Pep Guardiola sice večer dal příležitost některým členům širšího kádru na úkor opor, ani ti však s Rayem neměli problémy. Na hřišti Vallecana poslal Barcelonu do vedení Messi ve 26. minutě, v té závěrečné pak uzavřel drtivé skóre 7:0 a vyrovnal se Ronaldovi v tabulce střelců.

Záhy po úvodní brance tečoval střelu Alexise Sáncheze do vlastní sítě Rober, zbývající góly madridskému týmu nastříleli Seydou Keita, Thiago Alcántara a dvakrát se prosadil vedle Messiho i Pedro Rodríguez.

V souboji o přímý postup do Ligy mistrů si polepšila Málaga, když zdolala Valencii 1:0. Svého dnešního soupeře bodově dotáhla a čtvrtá za ním zůstává jen vinou horšího skóre. Duel rozhodl ve 27. minutě Ignácio Camacho, snahu "Netopýrů" o vyrovnání otupil vyloučením po druhé žluté kartě Sofiane Feghúli.

Španělská fotbalová liga - 36. kolo:

Villarreal - Pamplona 1:1 (44. Bruno - 72. Raúl García), Real Madrid - FC Sevilla 3:0 (49. a 52. Benzema, 19. Ronaldo), Zaragoza - Bilbao 2:0 (28. Edu Oriol, 51. Apoňo), Málaga - Valencie 1:0 (27. Camacho), Betis Sevilla - Atlético Madrid 2:2 (86. Pozuelo, 88. Pereira - 63. Koke, 90.+4 Falcao), Vallecano - FC Barcelona 0:7 (16. a 90. Messi, 47. a 87. Pedro, 26. vlastní Rober, 38. Keita, 77. Thiago).