Ronaldo přepisoval historické tabulky, Barcelona nadělovala

27. 9. 2014 18:50
Fotbalisté Realu Madrid zvítězili na hřišti Villarrealu 2:0 a připsali si ve španělské lize třetí výhru v řadě.
Cristiano Ronaldo slaví 187. gól v Realu
Cristiano Ronaldo slaví 187. gól v Realu | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid zvítězili na hřišti Villarrealu 2:0 a připsali si ve španělské lize třetí výhru v řadě. Skóre otevřel v 32. minutě Luka Modrič a druhou branku vstřelil o osm minut později Cristiano Ronaldo, jenž se stal se 187 trefami třetím nejlepším ligovým střelcem v klubové historii.

Barcelona deklasovala Granadu 6:0, Lionel Messi vstřelil dva góly, přičemž ten první znamenal jeho 400. trefu v kariéře.Atlético Madrid porazilo Sevillu 4:0 a zůstává také neporaženo, Sevilla naopak poprvé zůstala bez bodu.

Villarreal se sice do dnešního utkání pyšnil jen čtyřmi inkasovanými brankami v pěti zápasech, na rozjetý "Bílý balet" ale nestačil. Hosté o tříbodovém zisku rozhodli už v prvním poločase. Nejprve se povedenou střelou z dálky prosadil chorvatský reprezentant Modrič a oslavil svůj první ligový gól v sezoně. Na střeleckou formu z posledních zápasů o chvíli později navázal Cristiano Ronaldo, jenž využil přesného Benzemova pasu a trefil se podesáté v tomto ročníku španělské ligy.

Nejlepší fotbalista světa za loňský rok se nenechal rozptýlit ani akcí fanoušků Manchesteru United, kteří najali letadlo, jež během zápasu přeletělo nad stadionem Madrigal s transparentem vyzývajícím Ronalda k návratu na Old Trafford.

Již v první půli rozhodla o svém vítězství také Barcelona. Skóre zápasu s Granadou otevřel v 26. minutě Neymar, jehož střelu obránce tečoval za záda gólmana Fernándeze. V závěru poločasu pak nejprve Messiho centr hlavou zužitkoval Ivan Rakitič a vstřelil svůj druhý gól za Barcelonu. Na 3:0 stihl ještě před odchodem do šaten upravit znovu Neymar.

I v druhé půli byli domácí jasně lepším týmem a přidali další tři branky. V 62. minutě zvýšil na 4:0 Lionel Messi a připsal si 400. trefu v kariéře, o čtyři minuty později Neymar zkompletoval hattrick. O konečném šestigólovém rozdílu ve skóre rozhodl ke konci utkání Messi. Barcelona ani v šestém kole neinkasovala a posunula se do čela tabulky.

Atlético sestřelilo Sevillu

V souboji dosud neporažených týmů Atlética Madrid a Sevilly si lépe vedl úřadující mistr. V 19. minutě z první střely na branku v utkání skóroval Koke, na kterého v závěru poločasu navázal Saúl Ňíguez, který vstřelil svůj první gól za A-tým Atlética.

I druhé dějství bylo v režii domácích a v poslední desetiminutovce se svěřenci trenéra Simeoneho prosadili hned dvakrát. Raúl García s přehledem proměnil pokutový kop a Raúl Jiménez, jenž do Atlética před sezonou přišel z mexické Amériky, se poprvé trefil ve španělské lize.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:

Villarreal - Real Madrid 0:2 (32. Modrič, 40. Ronaldo),

FC Barcelona - Granada 6:0 (26., 45. a 66. Neymar, 62. a 82. Messi, 43. Rakitič), Atlético Madrid - FC Sevilla 4:0 (19. Koke, 42. Ňíguez, 83. García z pen., 89. Jiménez)

1. FC Barcelona 6 5 1 0 17:0 16
2. Atlético Madrid 6 4 2 0 11:4 14
3. Valencie 5 4 1 0 13:2 13
4. FC Sevilla 6 4 1 1 9:7 13
5. Real Madrid 6 4 0 2 20:9 12
6. Vigo 6 3 3 0 11:7 12
7. Villarreal 6 2 2 2 7:6 8
8. Granada 6 2 2 2 4:9 8