Real vyhrál v Barceloně. Španělský titul má nadosah

21. 4. 2012 22:00
Barcelona - Real Madrid 1:2 (0:1)
Cristiano Ronaldo (vpravo) a Mesut Özil se radují z vítězného gólu
Cristiano Ronaldo (vpravo) a Mesut Özil se radují z vítězného gólu | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Realu Madrid nasadili k mistrovskému trháku. V ostře sledovaném zápase 35. kola španělské ligy zvítězili na hřišti Barcelony 2:1 a čtyři kola před koncem soutěže vedou už o sedm bodů.

Real navíc se 109 nastřílenými góly překonal rekord v počtu branek zaznamenaných během jedné sezony La ligy.

Zlomil tím svůj vlastní rekord ze sezony 1989/90 v počtu nastřílených branek během jediné sezony, když si na konto připsal 109. gól v 34. zápase.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ
Mallorca si pojistila záchranu, Gijón vykřesal naději
Real chce zlomit prokletí "Barca" a přiblížit si titul

První branku zápasu dal v 17. minutě německý záložník Realu Sami Khedira, který skóroval z bezprostřední blízkosti branky poté, co brankář Barcelony Víctor Valdés neudržel hlavičku Pepeho po rohovém kopu.

Domácí sice tradičně drželi míč po většinu zápasu na svých kopačkách, vyrovnat se jim však podařilo až v 70. minutě, když se v akrobatické pozici prosadil z dorážky Alexis Sánchez, který byl na hřišti sotva pár desítek vteřin.

Tři minuty na to ovšem odpověděl se 42 góly nejlepší střelec tohoto ligového ročníku Cristiano Ronaldo, který se trefil po excelentním pasu Mesuta Özila za obranu.

Svým již 54. gólem ve všech soutěžích překonal své střelecké maximum z poslední sezony. O gól se navíc v La lize vzdálil od svého největšího konkurenta v boji o korunu krále střelců Lionela Messiho, jenž se na rozdíl od Ronalda v zápase neprosadil.

Barcelona i přes velký tlak už znovu vyrovnat nedokázala, a tak její šance na mistrovský trůn klesly na minimum. Skončila také její série 54 domácích zápasů bez porážky a trenér Pep Guardiola zažil první ligovou prohru s Realem během svého angažmá.