Real v přestřelce zdolal Valladolid, Ronaldo dal dva góly

5. 5. 2013 0:10
Real Madrid přestřílel Valladolid 4:3 a odložil mistrovské oslavy Barcelony.
Kaká se raduje z gólu, díky němuž Real Madrid vedl nad Valladolidem 3:2. Nakonec Real vyhrál 4:3. | Foto: Reuters

Praha - Pátou výhru v řadě zaznamenali ve španělské lize hráči Realu Madrid, když ve 34. kole přestříleli Valladolid 4:3. Dvěma góly se o výhru favorita přičinil Cristiano Ronaldo, jenž má na kontě už 33 zásahů.

'Bílý balet' tak nejméně o týden oddálil mistrovské oslavy Barcelony, čtyři kola před koncem na ni totiž bude ztrácet maximálně 11 bodů.

Třetí Atlético, které dlouho s Realem svádělo boj o druhou příčku opět zaváhalo. Po minulé porážce tentokrát remizovalo 0:0 v La Coruni a na městského rivala ztrácí čtyři kola před koncem už osm bod.

Bitvu o čtvrté místo, zaručující kvalifikaci Ligy mistrů, ještě nevzdává Valencia. Ta dnes rozstřílela Osasunu 4:0.

Madridští museli otáčet

Real po vyřazení z Ligy mistrů nevstoupil do duelu s Valladolidem dobře a už v osmé minutě prohrával po trefě Oscara.

Po půlhodině hry nicméně dvěma góly během osmi minut skóre otočil - nejprve do vlastní sítě mířil Marc Valiente a poté se trefil hlavou Cristiano Ronaldo.

Hosté se ale nevzdali a už za tři minuty zásluhou Javiho Guerry srovnali na 2:2. Favorit tak rozhodl až po změně stran: napřed se trefil Kaká, v 70. minutě pak skóroval znovu hlavou Ronaldo.

Brankáře Realu Diega Lópeze v závěru ještě parádní střelou zpoza pokutového území pokořil Lluís Sastre, svěřenci trenéra Josého Mourinha ale pak už soupeře do žádné příležitosti nepustili a uhlídali triumf 4:3.

Granada zaskočila Málagu

Granada před týdnem poprvé od února ve španělské lize vyhrála, když porazila 1:0 Espaňol, a tentokrát překvapila ještě silnějšího soupeře.

Díky šikovné teči nigerijského útočníka Odiona Ighala se dostala v zápase s Málagou ve 28. minutě do vedení a svůj náskok už uhájila. Vzdálila se tak už na čtyři body sestupovým příčkám.

Valencie si poradila 4:0 s Pamplonou, která utkání dohrávala v devíti. Komfortní poločasové vedení 2:0 "Netopýrům" zajistili krátce před pauzou devatenáctou trefou v ročníku Roberto Soldado a po přihrávce jmenovce Tina Costy stoper Ricardo Costa.

Po přestávce byl nejprve za taktický faul na unikajícího Soldada vyloučen Alejandro Arribas a vzápětí z přímého kopu skóroval Éver Banega.

Čtvrt hodiny před koncem poslal rozhodčí Osasunu do devíti po druhé žluté kartě pro Timora a početní převahu využil v nastavení Jonas, který potrestal z penalty ruku Fernanda Maceda.

Výsledky 34. kola:

Valencia - Pamplona 4:0
Branky: 39. Soldado, 44. Ricardo Costa, 60. Banega, 90.+4 Jonas z pen.

Granada - Málaga 1:0
Branka: 28. Ighalo

Real Madrid - Valladolid 4:3
Branky: 32. a 70. Ronaldo, 27. vlastní Valiente, 49. Kaká - 8. Oscar, 35. Guerra, 88. Sastre

La Coruňa - Atlético Madrid 0:0

1. FC Barcelona 33 27 4 2 101:35 85
2. Real Madrid 34 24 5 5 89:34 77
3. Atlético Madrid 34 21 6 7 58:27 69
4. San Sebastian 33 16 10 7 61:41 58
5. Valencie 34 16 8 10 58:50 56
6. Málaga 34 15 8 11 47:39 53
7. Betis Sevilla 33 14 7 12 49:50 49