Real v poháru jen remizoval, ManUtd i Bayern postupují

26. 10. 2010 23:53
V Německu již dohrála Hubníkova Hertha Berlín
Německý pohár.
Německý pohár. | Foto: Reuters

Praha - Teprve potřetí v sezoně nedokázali vyhrát pod trenérem José Mourinhem fotbalisté Realu Madrid, kteří v úterním utkání španělského poháru překvapivě jen remizovali v Murcii 0:0, a nenavázali tak na sérii dobrých výsledků z poslední doby.

Madridský velkoklub přitom nastoupil s většinou hvězd, včetně Cristiana Ronalda, jenže třetiligová Murcia dokázala nájezdům "Bílého baletu" odolat.

Real Madrid bude moci svoje zaváhání odčinit již za čtrnáct dní, kdy Murciu přivítá na svém domácím stadionu Santaigo Bernabeu.

Mohuč vyhrála v Leverkusenu a znovu vévodí Bundeslize
AC Milán zvítězil v Neapoli. Na Lazio ztrácí dva body
Villarreal porazil Atlético a vrátil se na druhé místo

Své utkání v Copa del Rey sehrála také katalánská Barcelona, jež v kombinované sestavě dokázala zvítězit v Ceutě po výsledku 0:2, když se za ní trefili Maxwell a Pedro. Před odvetou na Nou Campu tak má ideální pozici pro postup do dalšího kola.

Hubníkova Herthu vyřadil třetiligový Koblenz

Již ve druhém kole se rozloučila s letošním ročníkem německého poháru fotbalová Hertha Berlín, která nedokázala porazit třetiligový Tus Koblenz a podlehla mu na jeho hřišti 1:2.

Český reprezentant Roman Hubník odehrál za Herthu celé utkání, na rozdíl od svého kolegy Raffaela, který byl v 80. minutě za stavu 2:0 vyloučen. I když poté Berlínští ještě snížili, na vyrovnání už nedosáhli.

Žádné problémy si naopak nedělal Wolfsburg, který potvrdil vysoké ambice výhrou 3:1 nad Viktorií Hamburk, byť jen na tribuně zůstala největší hvězda "Vlků" Edin Džeko.

Jasné vítězství si připsal také Kolín, který na domácím hřišti přehrál Mnichov 1860 3:0, a Kaiserslautern, jenž zdolal Arminii Bielfeld po hattricku Lakiče stejným rozdílem.

V duelu prvoligových celků začal hodně špatně Bayern Mnichov, když již od druhé minuty prohrával s Werderem Brémy po brance Pizarra, ale úřadující šampion zápas dvěma brankami Schweinsteigera otočil.

Do třetího kola poháru postoupilo i Schalke 04, jež vyhrálo na hřišti FSV Frankfurt těsně 0:1.

Manchester opět zachránil "hrášek" Hernandéz

V Carling Cupu se dnes z horkých favoritů představil jen Manchester United, který na Old Trafford po napínavé bitvě porazil Wolverhampton 3:2.

Jedním gólem se na tom podílel i údajný supertalent Bebé, který poprvé dostal šanci od začátku zápasu, nicméně hlavní hvězdou byl opět Javier Hernandéz, jenž v devadesáté minutě rozhodl o postupu United.

V základní sestavě West Bromwiche se poprvé v sezoně objevil český reprezentant Roman Bednář, avšak branky do sítě Leicesteru sázeli jiní. Albion nakonec zvítězil 4:1.

Z prvoligových celků si poradil i Wigan, jenž zdolal Swansea 2:0, a Birmingham, který udolal Brentford až na penalty, když po základní hrací době i prodloužení skončil zápas výsledkem 1:1.