Real udeřil v 87. minutě a vede už o čtyři body, San Sebastian nestačil na nováčka

28. 11. 2021 23:05
Fotbalisté Realu Madrid zvládli šlágr 15. kola španělské ligy proti Seville a po výhře 2:1 mají na prvním místě soutěže už čtyřbodový náskok. San Sebastian podlehl 0:1 Espaňolu, v lize prohrál po 13 zápasech a propadl se na třetí příčku. Na druhé místo se díky lepšímu skóre dostalo Atlético Madrid výhrou 4:1 v Cádizu.
Hráči Realu Madrid se radují z gólu
Hráči Realu Madrid se radují z gólu | Foto: Reuters

Sevilla se mohla vítězstvím posunout na první místo a na stadionu San Bernabéu se brzy dostala po Mirově hlavičce do vedení. V 32. minutě ale srovnal Benzema, jenž má v aktuální sezoně na kontě 11 branek a sedm asistencí. V rámci pěti elitních evropských lig má lepší bilanci jen Muhammad Salah z Liverpoolu (11+8).

Nakonec se prosadil i druhý nejlepší střelec La Ligy Vinícius Júnior, jenž v 87. minutě rozhodl přesnou střelou zpoza vápna. Sevilla prohrála po šesti zápasech a ve vyrovnané tabulce zůstala čtvrtá.

Espaňol proti San Sebastianu potvrdil, že je silný především na svém hřišti, pouze Vallecano získalo doma v této sezoně více bodů. Jediný gól zápasu vstřelil v 77. minutě nekompromisní ránou Herrera. Nováček soutěže se posunul na deváté místo.

Atlético rozhodlo třemi brankami od 56. do 76. minuty, postupně se prosadili Lemar, Griezmann a střídající Correa. Obhájci titulu prodloužili ligovou neporazitelnost na sedm duelů.

Na pátém místě je Betis Sevilla, který otočil utkání s posledním Levante. Hattrickem se při výhře 3:1 blýskl útočník Juanmi.

Španělská fotbalová liga - 15. kolo:

Betis Sevilla - Levante 3:1 (54., 63. a 82. Juanmi - 7. Mustafi), Espaňol Barcelona - San Sebastian 1:0 (77. Herrera), Cádiz - Atlético Madrid 1:4 (86. Lozano - 56. Lemar, 70. Griezmann, 76. Correa, 86. Cunha), Real Madrid - FC Sevilla 2:1 (32. Benzema, 87. Vinícius Júnior - 12. Mir).

1. Real Madrid 14 10 3 1 34:15 33
2. Atlético Madrid 14 8 5 1 26:14 29
3. San Sebastian 15 8 5 2 19:11 29
4. FC Sevilla 14 8 4 2 24:11 28
5. Betis Sevilla 15 8 3 4 25:18 27
6. Vallecano 15 7 3 5 23:16 24
7. FC Barcelona 14 6 5 3 23:16 23
8. Bilbao 14 4 8 2 13:10 20