Real si znovu zastřílel, Chelsea zvládla generálku

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
6. 8. 2011 18:07
Mourinhův výběr vyhrál už sedmý přípravný duel v řadě

Tchien-ťin - Sedmý duel, sedmé vítězství. Taková je bilance fotbalového Realu Madrid v přípravě na novou sezonu. Naposledy "Bílý balet" roztančil čínský Tchien-ťin, jenž v sobotu smetl po výsledku 6:0.

Mourinhův výběr tak stylově navázal na svůj první zápas z asijského turné, v němž porazil čínský Kanton 7:1.

O branky Realu se dnes postarali Kaká, Angel di Maria, Gonzalo Higuaín, Cristiano Ronaldo a Karim Benzema, jenž se stejně jako ve středu trefil dvakrát.

VIDEO Kanonáda a parádičky. Real v přípravě znovu zářil
Barcelonu v přípravě zostudil mexický Chivas

Madridští si tak během přípravy připsali již sedmé vítězství, během nichž nastříleli sedmadvacet branek a pouhých pět gólů inkasovali.

Sezona začne pro Real Madrid již příští neděli, kdy v prvním ostrém zápase sezony přivítá na Santiago Bernabeau v úvodním duelu španělského superpoháru Barcelonu.

Chelsea v přípravě poprvé inkasovala

Parádními výsledky se v přípravě prezentuje i fotbalová Chelsea, která v sobotní generálce na start Premier League porazila Glasgow Rangers na jeho hřišti 3:1.

Branka Jelaviče, kterou Petr Čech inkasoval už v sedmé minutě, byla přitom vůbec první, kterou "Blues" v šesti letních přátelských utkáních inkasovali.

Sobotní duel otočil dvěma brankami mladý anglický forvard Daniel Sturridge, který dostal v základní sestavě přednost před Didierem Drogbou. Definitivní podobu výsledku dal v 71. minutě střídající Malouda.

Liga začíná pro Chelsea příští neděli, kdy bude o první body bojovat na hřišti Stoke City.

Tottenham i Liverpool si poradily se Španěly

Své poslední přípravné duely na start Premier League zvládly i týmy Tottenhamu a Liverpoolu.

Reds se po třech porážkách, jedné remíze a jedné výhře (nad Kantonem) v přípravě konečně dočkali vítězství nad respektovaným soupeřem, když porazili Valencii brankami Carrolla a Kuijta 2:0.

Španělského soupeře si ke generálce přizval i Tottenham Hotspur, který porazil Athletic Bilbao brankami Crouche a Defoea 2:1.

Liga začne příští týden pro Spurs zápasem s Evertonem, Liverpool vyzve Sunderland.