Real šesti góly rozdrtil Espaňol, Ronaldo vstřelil další hattrick

31. 1. 2016 22:51
Fotbalisté Realu Madrid zvítězili i ve třetím domácím zápase pod vedením Zinedina Zidana a ve 22. kole španělské ligy porazili Espaňol 6:0.
Cristiano Ronaldo a Marcelo
Cristiano Ronaldo a Marcelo | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid zvítězili i ve třetím domácím zápase pod vedením Zinedina Zidana a ve 22. kole španělské ligy porazili Espaňol 6:0. Tři góly vstřelil Cristiano Ronaldo. Real zůstává na třetím místě s čtyřbodovou ztrátou na první Barcelonu, která má navíc zápas k dobru. Naopak Valencie pod vedením Garyho Nevillea na výhru stále čeká.

Real měl stejně jako v předchozích domácích duelech velmi dobrý vstup do zápasu, když po 16 minutách už vedl o tři branky. Přesnou hlavičkou skóre otevřel Karim Benzema, druhý zásah přidal Ronaldo z pokutového kopu a skvělou úvodní čtvrthodinu uzavřel tečovanou střelou James Rodríguez.

Ještě do přestávky přidal Ronaldo svůj druhý gól a v 82. minutě uzavřel 39. hattrick v kariéře. Definitivní podobu výsledku dala vlastní branka Duarteho. Real díky tak i ve třetím zápase na San Bernábeu pod Zidanovým vedením pokořil hranici pěti gólů.

Naopak Valencii se pod novým trenérem nedaří, Neville ani na osmý pokus nedokázal s týmem zvítězit. Svěřenci bývalého obránce Manchesteru United ve 22. kole doma podlehli Gijónu 0:1. Valencie celkově čeká na tři body už 11 utkání, což je její nejdelší série bez výhry od roku 1986. Naopak Sporting vyhrál podruhé za sebou a z předposledního místa se vyšvihl mimo sestupové pozice.

Skvělou domácí bilanci potvrdila Sevilla, která porazila Levante 3:1. Andaluský tým si připsal na domácím stadionu desáté vítězství v řadě, což se mu podařilo poprvé za posledních deset let.

Sevilla zároveň poskočila v tabulce na páté místo a využila zaváhání Celty Vigo. Dosud pátá Celta prohrála 1:2 v Las Palmas a klesla na sedmou pozici.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:

San Sebastian - Betis Sevilla 2:1 (18. Prieto, 33. Martínez - 51. Castro), FC Sevilla - Levante 3:1 (1. Gameiro, 47. Iborra, 76. Konopljanka - 56. Rossi), Valencie - Sporting Gijón 0:1 (50. Sanabria), Las Palmas - Vigo 2:1 (33. Viera z pen., 90.+1 José Willian - 5. Bongonda), Real Madrid - Espaňol Barcelona 6:0 (12. z pen., 45. a 82. Ronaldo, 7. Benzema, 16. Rodríguez, 86. vlastní Duarte).