Real selhal ve finále poháru, z titulu se raduje Atlético

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
18. 5. 2013 0:10
Real Madrid letos už žádnou trofej nezíská. Ve finále španělsého poháru pdolehl Atléticu Madrid 1:2 v prodloužení.
Diego Costa a hráči Atlética Madrid slaví gól ve finále Španělského poháru
Diego Costa a hráči Atlética Madrid slaví gól ve finále Španělského poháru | Foto: Reuters

Madrid - Mizernou sezonu Real Madrid nezachránil ani ve španělském poháru.

V pátečním finále totiž "Bílý balet" podlehl městskému rivalovi Atléticu 1:2, které si tak připsalo už desátý titul v této soutěži.

Naopak Real už nyní má jistotu, že krom španělského superpoháru, jenž vyhrál loni v létě, v této sezoně nezíská žádnou jinou trofej.

Tyče přály Atléticu

Možná jeden z posledních zápasů José Mourniha na lavičce Realu Madrid přitom nezačal pro "Bílý balet" vůbec špatně.

Ve čtrnácté minutě Mesut Özil zahrál roh, Cristiano Ronaldo si naskočil na malém vápně vysoko do vzduchu a přesnou hlavičkou vstřelil svůj 55. gól v sezoně.

Atlético se nicméně ještě před přestávkou dočkalo vyrovnání. V 35. minutě Falcao skvěle podržel míč, následně vyslal na zteč Diega Costu, a ten prostřelil ranou na zadní tyč Diega Lópeze.

Real byl ale i nadále aktivnějším týmem, jenže proti jeho ofenzivní síle stála nejen tuhá defenziva soupeře, ale i konstrukce branky Thibauta Courtoise. Real ji totiž hned třikrát nastřelil, aniž by se dočkal odrazu za brankovou čáru.

V prodloužení rozhodl Miranda

Smolný večer pro Real jako by symbolizovala potyčka José Mourinha s rozhodčími, po které byl portugalský kouč v průběhu druhé půle vykázán na tribunu.

V základní hrací době tedy skončilo utkání 1:1 a šlo se do prodloužení. Nicméně zatímco ve druhé půli Atlético hlavně bránilo, do prodloužení nastoupilo jako vyměněné.

Nejprve měl velkou šanci opět Diego Costa, ale i když tentokrát selhal, o chvíli později Atléticu zajistil vedení Miranda, který se prosadil hlavičkou po centru z rohu.

Real měl také své šance, ale ani Higuaín, ani Özil nedokázali Courtoise překonat. V závěru byl navíc za nakopnutí soupeře do hlavy vyloučen Cristiano Ronaldo, a šance Realu na zvrat se v podstatě zcela rozplynuly.

Dnešní výhra Atlética byla prvním vítězstvím v městském derby v tomto tisíciletí.

Finále Španělského fotbalového poháru v Madridu:

Real Madrid - Atlético Madrid 1:2 po prodl. (1:1, 1:1)

Branky: 14. Ronaldo - 35. Diego Costa, 98. Miranda. ČK: 115. Ronaldo - 120.+5 Gabi.