Real rozstřílel Malagu, Ronaldo si připsal hattrick

ČTK Jakub Šafránek Aleš Vávra ČTK, Jakub Šafránek, Aleš Vávra
4. 3. 2011 6:55
Uvnitř VIDEO s Jarošíkovou první letošní brankou za Zaragozu

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid si ve 26. kole španělské La ligy otevřeli na svém stadionu doslova střelnici a tým Malagy vyprovodili sedmigólovým přídělem.

Tři góly, z toho jeden z pokutového kopu, zaznamenal Cristiano Ronaldo. Díky hattricku dohonil v tabulce kanonýrů Lionela Messiho. Oba superstřelci nastříleli během šestadvaceti kol sedmadvacet branek.

Další góly přidali Benzema, který skóroval dvakrát, Di Maria a Marcelo. Real tak stále ztrácí na vedoucí Barcelonu sedm bodů.

Real opět klopýtl a Barcelona už vede o sedm bodů

Barcelona vyhrála 1:0 na půdě Valencie gólem Lionela Messiho a venku neprohrála 20 zápasů po sobě, což je nový rekord ligy.

Ve Valencii se ale dlouho trápila. Domácí důsledným napadáním nepouštěli Katalánce k jejich kombinační hře a sami po zisku míče předváděli nebezpečné brejky.

Když už se Barcelona dostala do šance, Messi dlouho nepotvrzoval pozici nejlepšího střelce ligy. Nejprve promarnil hned trojitou vyloženou šanci a poté v úniku s Villou na jediného obránce střílel nad.

Nakonec se však držitel Zlatého míče za minulý rok svého 27. gólu v sezoně přece jen dočkal. V 77. minutě se na levé straně uvolnil Adriano a přihrál Messimu, který propasíroval míč do sítě přes rukavice domácího brankáře.

Jarošík se trefil za Zaragozu

Premiérový gól českého obránce Jiřího Jarošíka v sezoně pomohl fotbalistům Zaragozy k výhře 2:1 proti Bilbau. Zaragoza se tak dostala z pásma sestupu, na které má nyní z patnácté příčky dvoubodový náskok.

Zaragoza na vítězství čekala čtyři zápasy a také proti Bilbau nezačala dobře. Už v 18. minutě potvrdil formu španělský reprezentant Llorente a svým 15. gólem v sezoně poslal hosty do vedení, když jej na zadní tyči nedokázal uhlídat právě Jiří Jarošík.

Jiří Jarošík v dresu Valencie
Jiří Jarošík v dresu Valencie | Foto: ČTK

Brzy po změně stran však někdejší český reprezentant svoje zaváhání odčinil. Domácí zahrávali rohový kop a Jarošík se nadvakrát u zadní tyče dokázal prosadit.  Připsal si tak třetí gól ve Španělsku od svého příchodu v lednu minulého roku.

Krátce nato dokonal obrat Uche a zařídil Zaragoze teprve šestou výhru v sezoně.

Na rozdíl od Jarošíka dnes na trávníku chyběl druhý český zástupce v Primera Division Tomáš Ujfaluši, který kvůli menšímu zranění kolena nenastoupil v obraně Atlétika Madrid.

Jeho tým na půdě Getafe brzy prohrával po gólu Manua, Brazilec Elias však devět minut před koncem vyrovnal na konečných 1:1.

Espaňol Barcelona - Mallorca 1:2 (18. Vázquez - 62. Webó, 82. Nsue), FC Sevilla - Gijón 3:0 (28. Fabiano z pen., 35. Perotti, 65. Negredo), Getafe - Atlético Madrid 1:1 (3. Manu - 81. Elias), Pamplona - La Coruňa 0:0, San Sebastian - Levante 1:1 (53. Zurutuza - 77. Del Horno), Villarreal - Alicante 1:0 (22. Rossi), Zaragoza - Bilbao 2:1 (49. Jarošík, 56. Uche - 18. Llorente), Valencie - FC Barcelona 0:1 (77. Messi), Almería - Santander 1:1 (64. Crusat - 37. Colsa), Real Madrid - Málaga 7:0 (50., 67. z pen. a 76. C. Ronaldo, 27. a 61. Benzema, 35. Di María, 44. Marcelo).