Real po výhře vede španělskou ligu, Barcelona ani po odchodu Koemana nezabrala

30. 10. 2021 16:21
Fotbalisté Realu Madrid ve 12. kole španělské ligy zvítězili v Elche 2:1 a vrátili se na první místo neúplné tabulky o skóre před San Sebastián. Barceloně ani změna trenéra k výhře nepomohla, po odvolání Ronalda Koemana ztratila další body s Alavésem. Pod vedením dočasného kouče Sergiho Barjuána remizovala 1:1 a zůstala na devátém místě.
Vinícius Júnior
Vinícius Júnior | Foto: Reuters

Koeman skončil na barcelonské lavičce po středeční prohře s Vallecanem. Dnešní duel pro Katalánce začal slibně, neboť skóre ve 49. minutě otevřel Depay. Ale již o tři minuty později vyrovnal Rioja. I když domácí dominovali, remízu už nezvrátili a z posledních tří zápasů mají pouhý bod. Na Real jich ztrácí osm.

Oba góly Barcelony dal Vinícius Júnior a ideálním způsobem tak zastoupil zraněného kanonýra Karima Benzemu. Jednadvacetiletý Vinícius Júnior otevřel skóre ve 22. minutě přízemní střelou. Po hodině hry Elche ještě víc zkomplikoval situaci Guti, který byl vyloučen po druhé žluté kartě.

Vinícius Júnior v 73. minutě dloubáčkem překonal bývalého madridského gólmana Casillu. Brazilský křídelní hráč od léta zaznamenal devět soutěžních branek a prožívá střelecky nejúspěšnější sezonu v Realu.

Náhradník Milla v závěru už pouze zmírnil domácí porážku. "Bílý balet" venku vyhrál třetí soutěžní zápas po sobě.

Španělská fotbalová liga - 12. kolo: Elche - Real Madrid 1:2 (86. Milla - 22. a 73. Vinícius Júnior), FC Sevilla - Pamplona 2:0 (40. Diego Carlos, 60. Ocampos), Valencie - Villarreal 2:0 (43. Guillamón, 77. Soler z pen.), FC Barcelona - Alavés 1:1 (49. Depay - 52. Rioja).

1. Real Madrid 11 7 3 1 26:12 24
2. FC Sevilla 11 7 3 1 19:7 24
3. San Sebastian 11 7 3 1 16:9 24
4. Betis Sevilla 11 6 3 2 19:12 21
5. Vallecano 11 6 1 4 18:12 19
6. Atlético Madrid 10 5 4 1 15:10 19
7. Pamplona 12 5 4 3 14:15 19
8. Bilbao 10 4 5 1 10:6 17