Real ovládl španělskou ligu s rekordním ziskem 100 bodů

13. 5. 2012 22:33
Fotbalisté Realu Madrid získali ve španělské lize rekordní počet 100 bodů v jedné sezóně.
Fotbalisté Realu Madrid slaví 32. ligový titul (s pohárem kapitán Casillas)

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid porazili Mallorku 4:1 a španělskou ligu před oficiálním převzetím mistrovského poháru zakončili se ziskem rekordních 100 bodů. Překonali rekord Barcelony, která v sezoně 2009/10 získala o bod méně. Posledním sestupujícím se po Gijónu a Racingu Santander stal účastník letošního ročníku Ligy mistrů Villarreal.

Ligový šampion Real si v závěru soutěže stobodovou metu vytkl jako hlavní cíl a svěřenci Josého Mourinha s jejím potvrzením neotáleli. V 19. minutě otevřel skóre hlavičkou Cristiano Ronaldo, který si připsal 46. ligový gól v sezoně.

Portugalec míč rychle nesl do středového kruhu, jako by chtěl ještě zkusit dohnat padesátigólového Lionela Messiho z Barcelony v čele tabulky střelců, další góly "Bílého baletu" už ale obstarávali jeho spoluhráči.

Čtyři minuty po úvodní brance skóroval po kombinaci s Gonzalem Higuaínem a Ronaldem Karim Benzema. Dvěma góly, mezi které vklínil jedinou branku Mallorky Gonzalo Castro, pak navýšil rozdíl německý záložník Mesut Özil.

Villarreal: nejdříve LM, nyní sestup

Posledním sestupujícím se stal účastník základní skupiny Ligy mistrů Villarreal. "Žluté ponorce" nepomohla ani dvojí změna trenéra a v posledním kole se proti němu spikly i výsledky. Hráči semifinalisty LM z roku 2006 prohráli po brance Radamela Falcaa z 88. minuty 0:1 s Atlétikem Madrid, ale do druhé ligy je poslaly hlavně výhry Vallecana a Zaragozy.

Vallecano gólem Raúla Tamuda z nastavení porazilo Granadu 1:0, což nakonec oběma soupeřům a ligovým nováčkům zajistilo setrvání v soutěži. Potřebnou výhru získal i Real Zaragoza, který zdolal 2:0 Getafe.

Zaragoza získala osm ze svých dvanácti výher během posledních jedenácti duelů a díky skvělému závěru na poslední chvíli opustila sestupové příčky. Mimo ně přitom byla naposledy v listopadu, mezi 14. a 30. kolem byla beznadějně poslední. O vítězství dnes rozhodl z penalty Apoňo a na 2:0 zvýšil Postiga, soupeř dohrával bez tří vyloučených.

Real a Barcelonu doprovodí do Ligy mistrů Valencie, Málaga si zahraje předkolo. Přímo do Evropské ligy postupuje její vítěz Atlético Madrid a jistotu má díky finálové účasti ve Španělském poháru i druhý finalista tohoto ročníku EL Bilbao. Předkolo si zahraje Mallorca.

Španělská fotbalová liga - 38. kolo:

Espaňol Barcelona - FC Sevilla 1:1 (0:1)

Santander - Pamplona 2:4 (1:0)
Branky: 2. Stuani, 81. Samperio - 54. Ibrahima, 67. Cejudo, 71. Raúl García, 90. Roversio

Vallecano - Granada 1:0 (0:0)
Branka: 90.+1 Tamudo

Villarreal - Atlético Madrid 0:1 (0:0)
Branka: 88. Falcao