Real otočil souboj s Al Džazírou, je ve finále MS klubů a může dosáhnout na historickou obhajobu

13. 12. 2017 20:34
Fotbalisté Realu Madrid postoupili do finále mistrovství světa klubů ve Spojených arabských emirátech. Obhájci trofeje otočili semifinále s domácí Al Džazírou a vyhráli 2:1 díky gólům Cristiana Ronalda a Garetha Balea z druhé půle.
Hvězda Realu Madrid Cristiano Ronaldo (vlevo) se pokouší v semifinále MS klubů vyzrát na Romarinha z Al Džazíry | Foto: Reuters

Abú Zabí - V sobotu se favorizovaný "Bílý balet" utká s brazilským Grémiem a jako první tým v historii může po roce zopakovat triumf na turnaji kontinentálních šampionů.

Úřadující vítěz Ligy mistrů s většinou opor v sestavě měl od začátku drtivou převahu, ale domácí několikrát zachránil gólman Ali Chásif i branková konstrukce. Sudí navíc v prvním poločase Realu neuznal dva góly - Benzemův po útočném faulu Ronalda a Casemirův kvůli ofsajdu po konzultaci s videorozhodčím.

Hráči Al Džazíry z ojedinělé útočné akce ve 41. minutě otevřeli skóre. Búsúfa využil zaváhání obrany, posunul míč na Romarinha a ten umístěnou střelou překonal Navase.

Madridské mužstvo začalo druhý poločas lépe a v 53. minutě vyrovnal Ronaldo po Modričově přihrávce. Smůlu v zakončení potom měl Benzema, který dvakrát během tří minut trefil tyčku. Až v 81. minutě dokonal obrat střídající Bale těsně po svém příchodu na hřiště. Branku velšskému útočníkovi připravil další náhradník Vázquez.