Real otočil duel se San Sebastianem a zvýšil náskok v čele španělské ligy

5. 3. 2022 23:00
Lídr španělské fotbalové ligy Real Madrid porazil v 27. kole doma 4:1 šestý San Sebastian. "Bílý balet" využil páteční zaváhání druhé Sevilly a zvýšil náskok v čele soutěže na osm bodů. Střídající reprezentační záložník Jakub Jankto neodvrátil prohru Getafe 0:2 na hřišti Espaňolu. Pamplona překvapila Villarreal a vítězstvím 1:0 ukončila "Žluté ponorce" šestizápasovou sérii bez porážky.
Luka Modrič
Luka Modrič | Foto: Reuters

Real doma brzy prohrával po Oyarzabalově proměněné penaltě, ještě do pauzy ale stav dvěma výstavními trefami otočil. Nejprve srovnal ve 40. minutě střelou ze střední vzdálenosti Camavinga a o chvíli později ho napodobil takřka stejným způsobem Modrič.

Na druhou branku přihrál kapitán Karim Benzema, jenž jako třetí hráč po Lionelu Messim (192) a Danim Alvesovi (103) překonal v tomto století hranici sta asistencí v La Lize. Sám francouzský kanonýr navíc proměnil v 75. minutě pokutový kop a 20. gólem v sezoně potvrdil pozici nejlepšího střelce soutěže. Čtvrtý gól přidal střídající Asensio.

Espaňol zvítězil po sedmi utkáních díky dvěma brankám v úvodním dějství. Nejprve se trefil v 17. minutě Cabrera a o deset minut později se míč nešťastně odrazil do sítě od bránícího Cabaca.

Jankto přišel na hřiště v 81. minutě, výsledek už se ale nezměnil a Getafe zůstává patnácté. Espaňol je na 12. místě.

Španělská fotbalová liga - 27. kolo: Pamplona - Villarreal 1:0 (63. Ávila), Espaňol Barcelona - Getafe 2:0 (17. Cabrera, 27. vlastní Cabaco), Valencie - Granada 3:1 (48. Guedes, 51. Gómez, 61. Soler z pen. - 56. vlastní Domenech), Real Madrid - San Sebastian 4:1 (40. Camavinga, 43. Modrič, 75. Benzema z pen., 79. Asensio - 10. Oyarzabal z pen.).

1. Real Madrid 27 19 6 2 56:21 63
2. FC Sevilla 27 15 10 2 39:18 55
3. Betis Sevilla 26 14 4 8 48:32 46
4. FC Barcelona 25 12 9 4 46:28 45
5. Atlético Madrid 26 13 6 7 47:34 45
6. San Sebastian 27 12 8 7 28:29 44
7. Villarreal 27 11 9 7 47:26 42
8. Bilbao 26 9 10 7 29:25 37