Real odvrátil v nastavení prohru, Žilina dostala 7 gólů

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
3. 11. 2010 22:40
AC Milán - Real Madrid 2:2, Žilina - Marseille 0:7

Praha - Real Madrid pod Josém Mourinhem opět neprohrál, i když k tomu tentokrát nescházelo moc. Na hřišti AC Milán remizoval 2:2, když vyrovnávací gól vstřelil ve čtvrté minutě nastavení druhého poločasu střídající útočník Realu Pedro León.

Real sice poprvé v letošním ročníku Ligy mistrů inkasoval, i tak si zajistil postup do osmifinále.

O první gól zápasu se postaral v závěru prvního poločasu argentinský útočník Higuaín, který si tak připsal 700. gól Realu v evropských pohárech.

Milánu nestačily k výhře ani dva zásahy střídajícího útočníka Filippa Inzaghiho, který během deseti minut otočil skóre, i když druhý gól vstřelil z více než metrového ofsajdu.

Chce to česko-slovenskou ligu, říká žilinský Abramovič
Fotbalový svět vzývá nového hrdinu, je jím rychlík Bale
Barcelona i Inter musí o postup ještě bojovat

Inzaghi se tak se 70 vstřelenými brankami dotáhl v tabulce kanonýrů na Raúla, který tuto metu pokořil před dvěma týdny. Přesto se postaral o to, že španělský velkoklub nevyhrál proti AC ani ve čtrnáctém vzájemném utkání na San Siru.

AC Milán tak bude muset bojovat o postup s dvojicí Ajax Amsterdam - Auxerre zřejmě až do posledního kola. Situaci v tabulce totiž vyrovnala výhra Auxerre nad Ajaxem 2:1.

Žilina málem vyrovnala nelichotivý rekord

Úplně jiné starosti mají fotbalisté Žiliny, kteří prohráli i čtvrtý zápas při své premiéře v Lize mistrů. Po třech předchozích solidních představeních tentokrát zcela selhali, když doma prohráli 0:7 s Olympiquem Marseille.

Hattrick do sítě Žiliny si připsal útočník Marseille Andre-Pierre Gignac
Hattrick do sítě Žiliny si připsal útočník Marseille Andre-Pierre Gignac | Foto: Reuters

Tři branky vítězů vstřelil francouzský útočník Andre-Pierre Gignac, dvě přidal argentinský záložník Lucho González.

Žilina tak vyrovnala tři roky starý debakl pražské Slavie na hřišti Arsenalu, navíc byla jen gól od nelichotivého rekordu Besiktase Istanbul, který rovněž před třemi lety prohrál na půdě Liverpoolu 0:8.

Svěřenci Pavla Hapala tak přišli nejen o šanci na postup do další fáze, ale i o reálnou šanci na postup do Evropské ligy. Marseille se naopak o skóre dostala před moskevský Spartak.

Vedle Realu postupují i Chelsea a Bayern

Liga mistrů zná po středečních zápasech už tři postupující do osmifinále. Vedle Realu si čtvrtou výhrou v základních skupinách postup zajistily Chelsea i poslední finalista z Bayernu Mnichov.

Chelsea doma porazila 4:1 Spartak Moskva, Petr Čech v bráně Chelsea i obránce Spartaku Marek Suchý odehráli celý zápas. Bayern díky hattricku kanonýra Maria Gomeze vyhrál 4:0 v rumunské Kluži.

Pojistit postup se naopak nepodařilo fotbalistům Arsenalu, kteří prohráli 1:2 na hřišti Šachťoru Doněck. Spoluhráči z reprezentace Tomáš Rosický a Tomáš Hübschman odehráli na obou stranách celý zápas.

Doněck se tak bodově na Arsenal dotáhl, o tři body zpět je portugalská Braga, která zvítězila na půdě Partizanu Bělehrad 1:0.

Utkání základních skupin Ligy mistrů:

Skupina E:

Basilej - AS Řím 2:3 (0:2)
Branky: 69. Frei, 83. Shaqiri - 16. Menez, 25. Totti z pen., 76. Greco. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). ČK: 90. Stocker (Basilej).

Kluž - Bayern Mnichov 0:4 (0:2)
Branky: 12., 24. a 71. Gomez, 90. Müller. Rozhodčí: Gumienny (Fr.).

1. Bayern Mnichov 4 4 0 0 11:3 12
2. AS Řím 4 2 0 2 6:8 6
3. Basilej 4 1 0 3 7:8 3
4. Kluž 4 1 0 3 5:10 3

Skupina F:

Chelsea - Spartak Moskva 4:1 (0:0)
Branky: 66. a 90.+2 Ivanovič, 49. Anelka, 62. Drogba z pen. - 86. Baženov. Rozhodčí: Cakir (Tur.).

Žilina - Olympique Marseille 0:7 (0:4)
Branky: 12. a 21. a 54. Gignac, 52. a 63. Lucho González, 24. Heinze, 36. Rémy. Rozhodčí: Johannesson (Švéd.).

1. Chelsea 4 4 0 0 12:2 12
2. Olympique Marseille 4 2 0 2 8:3 6
3. Spartak Moskva 4 2 0 2 5:6 6
4. Žilina 4 0 0 4 1:15 0

Skupina G:

Auxerre - Ajax Amsterodam 2:1 (1:0)
Branky: 9. Sammaritano, 84. Langil - 79. Alderweireld. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.).

AC Milán - Real Madrid 2:2 (0:1)
Branky: 67. a 78. Inzaghi - 45. Higuaín, 90.+4 Pedro León. Rozhodčí: Webb (Angl.).

1. Real Madrid 4 3 1 0 7:2 10
2. AC Milán 4 1 2 1 5:5 5
3. Ajax Amsterodam 4 1 1 2 4:6 4
4. Auxerre 4 1 0 3 3:6 3