Real Madrid zvrátil zápas v posledních čtyřech minutách a je v čele ligy

19. 9. 2021 23:06
Fotbalisté Realu Madrid otočili díky dvěma brankám v posledních čtyřech minutách duel 5. kola španělské ligy a po výhře 2:1 nad Valencií se probojovali do čela tabulky. Na kontě mají nyní 15 bodů, o dva více než jejich městský rival a úřadující šampion Atlético Madrid.
Karim Benzema slaví gól
Karim Benzema slaví gól | Foto: Reuters

O čtvrtém vítězství v aktuálním ročníku a třetím za sebou rozhodli v 86. minutě Vinícius Junior a dvě minuty po něm Karim Benzema. Valencie neudržela vedení, které jí zajistil v 66. minutě Hugo Duro. Po první prohře v ligové sezoně je s 10 body třetí.

Trenér Realu Carlo Ancelotti tak stylově oslavil svůj 800. zápas na lavičce týmu z elitních pěti lig Evropy a Vinícius Junior vstřelil pátý gól z pěti zápasů v aktuální sezoně La Ligy.

Real navíc neprohrál na hostujících hřištích 18 zápasů za sebou a vyrovnal svou nejdelší šňůru, kterou držel v letech 1996-97 a také v roce 2016.

Sérii tří vítězství za sebou přerušil San Sebastian, který je po bezbrankové remíze se Sevillou čtvrtý. Seville patří šestá příčka.

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:

Mallorca - Villarreal 0:0, San Sebastian - FC Sevilla 0:0, Betis Sevilla - Espaňol Barcelona 2:2 (41. Willian Jose, 45.+4 Fekir - 16. Vidal, 90.+7 Cabrera), Valencie - Real Madrid 1:2 (66. Duro - 86. Vinicius Junior, 88. Benzema).

1. Real Madrid 5 4 1 0 15:7 13
2. Atlético Madrid 5 3 2 0 7:4 11
3. Valencie 5 3 1 1 10:4 10
4. San Sebastian 5 3 1 1 6:4 10
5. Bilbao 5 2 3 0 4:1 9
6. FC Sevilla 4 2 2 0 5:1 8
7. Pamplona 5 2 2 1 6:6 8
8. Mallorca 5 2 2 1 3:3 8