Real Madrid vyhrál v Eibaru, soupeř Plzně v EL Villarreal prohrál

29. 11. 2015 18:12
Real Madrid v lize zabral. Po dvou porážkách vyhrál v Eibaru a na vedoucí Barcelonu ztrácí znovu šest bodů.
Cristiano Ronaldo se proti Eibaru prosadil z penalty
Cristiano Ronaldo se proti Eibaru prosadil z penalty | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid po dvou porážkách ve španělské lize zvítězili 2:0 v Eibaru. V tabulce jsou dál třetí s šestibodovým mankem na vedoucí Barcelonu. Villarreal, který bude 10. prosince posledním soupeřem Plzně v základní skupině Evropské ligy, podlehl Getafe 0:2.

Real po ponižující porážce 0:4 v El Clásicu s Barcelonou čekal papírově lehký soupeř Eibar, ten však v dosavadních kolech jen dvakrát prohrál a na madridský celek ztrácel před utkáním jen čtyři body.

Svěřence Rafaela Beníteze poslal do vedení Gareth Bale trefou po rohovém kopu těsně před přestávkou. Pojišťující branku přidal "Bílý balet" osm minut před koncem z penalty, kterou proměnil Cristiano Ronaldo. Portugalský kanonýr se postavil k jubilejní sté penaltě v kariéře, přičemž jeho úspěšnost při nich nyní činí 86 procent.

Villareal před bitvou s Plzní prohrál

O góly v síti Villarrealu se postarali Ángel Lafita a Álvaro Vázquez. První vstřelil Lafita z hranice vápna po přihrávce Vázqueze v 21. minutě, půl hodiny nato spoluhráči asistenci vrátil rovnou před prázdnou branku.

Trenér Villarrealu Marcelino, jehož svěřenci nasbírali všechny čtyři porážky v La lize v posledních sedmi duelech, nasadil sestavu: Aréola - Gaspar (56. Rukavina), Bailly, Ruiz, Marín - Trigueros, Pina, Dos Santos - Leiva (64. Bakambu), Samuel, Castillejo (46. D. Suárez).

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Španělská fotbalová liga - 13. kolo:

Getafe - Villarreal 2:0 (21. Lafita, 51. Vázquez), Eibar - Real Madrid 0:2 (43. Bale, 82. Ronaldo z pen.), Vallecano - Bilbao 0:3 (1., 24. a 60. Aduriz),FC Sevilla - Valencie 1:0 (50.Escudero)